Karadeniz Pet

yumurta tıkanması oalbilir mi ?

/kimya/

Paylaşımcı Üye
arkadaşlar dişi kuşumu erkekten ayırdım yeniden kuluçkaya yatmasın diye. 2 gün önce kafese yumurtlamıştı. normalde 2 günde 1 yumurtlar hep. bugün yumurtlaması lazımdı ama yok. acaba 1 yumurtadan sonra yumurtlamaması normal mi yoksa tıkanmış olabilir mi ?

Yumurta olacağını düşünmediğim için sürekli uçurdum.
Kuşun yemesinde vs problem yok halsiz değil.
Poposunda hiç tüy yok. şişkin duruyor ama yumurtladığı zamanlardaki gibi şiş değil. ama farklı olarak poposu dışa çıkmış gibi, öyle bir şişlik var. normalde popo kenarı şiş olurdu.
Sürekli ağzını açıp kapatıyor. sağa sola yapsa geviş getiriyor dicem o kadar sürekli.
Tam poposuna gelen kuyruk kısmı aşağı yukarı sallanıyor sanki damar atıyor gibi.

Her ihtimale karşı biraz zeytinyağı sürdüm ama sizce bu belirtiler yumurta sıkışmasına mı işaret :confused: ve sürekli yumurtlayan kuşlarda görülmesi fazla diye okudum :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:58 -->-> Daha önceki mesaj 00:11 --

fikri olan yok mu yahu ? hayati konularda niye cevap alamıyorum anlamadım gitti.

kuluçkada yatmıyor ama diğer kuşların yanında dinleniyor.

ya eşinden ayırdım. sürekli kuluçkada yatıyor. bir kuluçka bitmeden diğerine başladığı için yuvayı çıkardım eşinden ayırdım. yavrularına da bakmadı. ama bu esna da tekrar çiftleşme olmuş 3 gün önce 1 tane yumurtlamıştı gerisi gelmedi.

folluklu kafesteydi 3-4 gün önce ayırdım yuvada yavruları vardı onları dövüyordu ve sürekli çiftleşmek istiyordu ki bir kaç kez çiftleştiler.

ayırdıktan sonra 1 tane yumurtladı ama devamı gelmedi şimdi popo kısmındaki tüyler dökülmüş ve poposu değil de karnı şiş duruyor.

fotoğraf atarsan daha iyi yardımcı olunur kuşu görmeden birşey söylemek pek mümkün değil

Geri