Karadeniz Pet

yumurta tıkanması olabilir mi???

berkcan__

Yeni Üye
yumurta tıkınması yoksa normal bi durum mu ?? arkadaş acil cvp bekliyorum

[YOUTUBE]RBXOK446-6I&feature[/YOUTUBE]

Gercekten tikanmis gni gorunuo siz cikaricaksiniz mecbur kus yuruyemio bile

internette videoları var ve nasıl yapıldığı yazıyordur eğer siz yapamıyorsanız bir veterinere veya bir kuşçuya götürün ama acele din eğer tıkanmışsa ve müdahale edilmezse kuş ölür benim kuşumada olmuştu

Siz yapamazsınız bir veterinere götürün

bu gibi acil durumlarda eğer tecrübe sahibi değilseniz video çekip onu internete yükleyim buraya konu açmakla zaman kaybedeceğinize kuşunuzu hemen bir veteriner hekime götürmeniz çok daha sağlıklıdır. çünkü tecrübeniz yoksa burda tecrübe sahibi arkadaşlar bu gibi önemli konularda ne kadar güzel açıklayıcı bilgiler versede senin uygulaman daha önce alışık olmadığın için çok zor ve tehlikeli olacaktır. umarım kuşun hayattadır ve iyidir.

çok kötü bir durum benim de en çok korktuğum bi durum bu inşallah kuşumda da olmaz geçmiş olsun kuşunuzun durumu nasıl

yumurta tikanmasida olabilir cok yuvalikta vakit gecirip yaglanmada olabilir orayi kontrol edin lutven sert ise tikanma yumurta sertligi yok ise yaglanma yada uur olabilir

kendim yapamma diyorsan veterinere götür amam amaliyatla aldırtma %90 ölür amaliyatla ... kendin cıkarmak istiyorsan azcık azına zeytin yagı içir ve kıcına yak sür ve masaj yap azcık zarar vermeden isk cıkar ... yumura tıkanmasıda dışkısını yapıyormu tıkandıysa bildigim kadarıyla yapamıyordu

Aynen poposunu yagla, 1 2 gün bekle, belki kendi çıkarır

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

dışkısını yapabiliyor poposunu elledigimde sert deil bide durmadan titrer gibi ama durumu iyi yarın bi veterinere götürcem

Bence o yumurta tıkanması değil. Kuşun farklı bir sorunu var. Geçmiş olsun.

bencede başka bir sırun var veterinere götür

poposunun net resmini cekermisin

Yumurtayı elle çok rahat anlarsınız. Yumurta yoksa yağlanma yada başka bir hastalıktır.

Öncelikle geçmiş olsun. Umarım kuşunuz bir an önce kurtulur. Eğer yardım alabileceğiniz uzman biri varsa ona başvurun. Yoksa mecburen internetteki videolarla iş başa düşüyor.

Geri