petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yumurta tıkanması olabilir mi?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Rüstem EROĞLU tarafından 9 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. Rüstem EROĞLU

Rüstem EROĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    Kuşumdan bir süredir yumurta bekliyorum. İki hafta kadar önce çiftleştiklerini görmüştüm ama yuvalık takılı değildi. Taktıktan sonra çiftleştiklerini hiç görmedim, ama kuş bayağı şişti. Dün iki kere kafesten kaçmış, sebebini çözemedim, nereden kaçtığını da çözemedim. Bir kaçtığında poposuna baktığımda bayağı şişti. Yuvalıkla sürekli ilgili. Bazen geceleri de yuvalıkta kalıyor. İki-üç gün önce yuvalıktan dişinin konuşur gibi sesi geliyordu ama yumurta yok. Şimdi yine konuşur gibi sesler geliyordu, yine yok yumurta. Dişide halsizlik gibi bir durum yok. Bu üçüncü kuluçkası olacak, son kuluçkanın üzerinden bir aydan fazla zaman geçti, kuş dinlendi. Daha önce yumurtlayan kuşlarda kolay kolay tıkanma olmaz denilir ama ben kuşun yaşını bilmiyorum. Eğer yaşlı ise tıkanma olmuş olabilir mi? Eğer olabilirse ne zaman müdahele etmek gerekir, şu an kendi halinde halsizliği vs. yok?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:16 -->-> Daha önceki mesaj 12:55 --

Güncel....

2. nevzat

nevzat New Member

Beğenileri:
    0
    yumurta tıkanmasında kuşun hareketleri deyişir durgunlaşır acı çektiği belli olurb olmasa bile sen önlemini al şüphede kalma kuşun poposuna sıvı yağsür sürdükten sonra 2dakıkada olsa kafestenaluçsun

3. Rüstem EROĞLU

Rüstem EROĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    Yumurtalı kuş uçurulur mu hocam :eek:

4. nevzat

nevzat New Member

Beğenileri:
    0
    sıkışma varsa atmasını kolayaştırıryumurtalı kuş uçurulmazdiye birşolmaz budediym kabız olmuşkuşla içindegeçerlidir

5. Rüstem EROĞLU

Rüstem EROĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    Kabız tamam da hocam yumurtalı kuş yükselemiyor ki zaten. Sertçe düşerse falan bir de içinde yumurta kırılmasın?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:56 -->-> Daha önceki mesaj 14:55 --

Ayrıca kendi çıkarabilecekse yağ sürmek ne kadar mantıklı? Kuş strese girmez mi?

6. nevzat

nevzat New Member

Beğenileri:
    0
    arkadaşım kabızsa yumurta sıkışması varsa kuş zaten uçma yeteğide zorlaşır dışkı birikmesi varsa uçurduğunda bu birintkiiği atacaktır

7. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Yumurta sıkışması genelde genç dişilerde ortaya çıkar.
    Çok sık görülen bir durum da değildir. Ben hiç yaşamadım. Poposunu zeytin yağı ile çok yumuşak hareketlerle ovabilirsin.

8. Rüstem EROĞLU

Rüstem EROĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    Teşekkür ederim.

9. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Bence hiç bir sıkıntı yok müdahaleye de gerek yok. Kafes tellerinde kırık vardır

Sayfayı Paylaş