Karadeniz Pet

Yumurta tıkanması ?

cixsower

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar yumurta tıkanması hakkında çogu kişinin bilgisi yok ben dahil acaba belirtileri nelerdir ne yapmamız gerekiyor evde tedavi edebilirmiyiz ve neden böyle bi sorun oluyo kuşlarda ne önlemler almalıyız bilgili arkadaşlar yardımcı olur umarım...

Arkadaşlar yumurta tıkanma sonucu kuş kafesin tabanında gezmeye başlar hareketlerinden de anlarsınız alt bölgesinde şişlik olur . Siz böyle durumla karsılasırsanız zeytinyagı ile pansuman eder gibi sürersiniz biraz beklersiniz cıkmazsa yumurta ters olabilir icinde kırılmıs olabilir. Kuş kendisi cıkaramıyor ise uzman kişiler tarafından el ile müdahale edilerekte cıkarılabilir

arkadasında dedıgı gıbı yağ surun poposuna yumurtanın cıkmasına yardımcı olun geçmiş olsun

Arkadaşlar yumurta tıkanma sonucu kuş kafesin tabanında gezmeye başlar hareketlerinden de anlarsınız alt bölgesinde şişlik olur . Siz böyle durumla karsılasırsanız zeytinyagı ile pansuman eder gibi sürersiniz biraz beklersiniz cıkmazsa yumurta ters olabilir icinde kırılmıs olabilir. Kuş kendisi cıkaramıyor ise uzman kişiler tarafından el ile müdahale edilerekte cıkarılabilir

yumurta varken normalinden dahadamı çok şişer yani ? içinde kırılırsa bizim yapmamız gereken şey ne peki ? teşekkürler bu arada :)

yumurta varken normalinden dahadamı çok şişer yani ? içinde kırılırsa bizim yapmamız gereken şey ne peki ? teşekkürler bu arada :)

normalinden daha cok şişer ve yumurtlar. Kırılırsa ölebilir veterinere gitmek lazım

benım tavsiyem daha önce böyle bi durumla karşılaşmamış iseniz ciddi bi durum olduğu için uzman bi arkadaştan yardım alınmasını tavsiye ederim. ben de uygulayabilirim dersen poposuna zeytin yağı sürüp iki parmağın ile göğüs kısmın dan poposuna doru hafif masaj yaparak aşağı doğru yumurtanın kaymasını sağlayın çok bastırıpta yumurtayı içeride kırmayın.. youtubede arkadaşlar uygulamalı anlatmış bilgi olarak izleyebilirsin..

Geri