petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yumurta tıkanması ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve cixsower tarafından 10 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. cixsower

cixsower New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar yumurta tıkanması hakkında çogu kişinin bilgisi yok ben dahil acaba belirtileri nelerdir ne yapmamız gerekiyor evde tedavi edebilirmiyiz ve neden böyle bi sorun oluyo kuşlarda ne önlemler almalıyız bilgili arkadaşlar yardımcı olur umarım...

2. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    19
    Arkadaşlar yumurta tıkanma sonucu kuş kafesin tabanında gezmeye başlar hareketlerinden de anlarsınız alt bölgesinde şişlik olur . Siz böyle durumla karsılasırsanız zeytinyagı ile pansuman eder gibi sürersiniz biraz beklersiniz cıkmazsa yumurta ters olabilir icinde kırılmıs olabilir. Kuş kendisi cıkaramıyor ise uzman kişiler tarafından el ile müdahale edilerekte cıkarılabilir

3. AhmetHARSIT

arkadasında dedıgı gıbı yağ surun poposuna yumurtanın cıkmasına yardımcı olun geçmiş olsun

4. cixsower

cixsower New Member

Beğenileri:
    0
    yumurta varken normalinden dahadamı çok şişer yani ? içinde kırılırsa bizim yapmamız gereken şey ne peki ? teşekkürler bu arada :)

5. cixsower

cixsower New Member

Beğenileri:
    0
    böyle bişi olmadı allah korusun da şuan yumurtlama günlerinde yani bilgi almak istedim teşekkürler

6. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    19
    normalinden daha cok şişer ve yumurtlar. Kırılırsa ölebilir veterinere gitmek lazım

7. Burak BİLGİN

Beğenileri:
    0
    benım tavsiyem daha önce böyle bi durumla karşılaşmamış iseniz ciddi bi durum olduğu için uzman bi arkadaştan yardım alınmasını tavsiye ederim. ben de uygulayabilirim dersen poposuna zeytin yağı sürüp iki parmağın ile göğüs kısmın dan poposuna doru hafif masaj yaparak aşağı doğru yumurtanın kaymasını sağlayın çok bastırıpta yumurtayı içeride kırmayın.. youtubede arkadaşlar uygulamalı anlatmış bilgi olarak izleyebilirsin..

Sayfayı Paylaş