Karadeniz Pet

yumurta toplama

murat DEMİR11

Onursal Üye
kanaryalarda yaptıgım ama muhabbetde denemedıgım yumurta toplama yanı yumurtaları sahtesıyle degıştırıp daha sonra hepsını aynı gun koymak maksat butun yavrular aynı gun cıkması .Bunu deneyen varmı aranızda ?

ya bukadar da oynamayın zavalı kuşlarla zaten her istediğimizi yaptırıyoruz bırakın üretim ve dogurma sı ile ilgili oynama yapmayalım arkadaşlar lütfen

ne alaksı var anlamdım şimdi tum yavrular yaşasın dıye yapılan bır sey bu ılk cıkan yavru daha cok beslenıyor son yavru daha cılız kalıyor bunu onlemek ıcın kanaryalarda yapıyorum

güzel kardeşim bu normalde dogada bu kadar yavrunun yaşama şansı var mı sence orada ortalama 2-3 yavru yaşıyor yumurtadan cıkınca ya evinizde nasıl 6 yumurtadan 6 sıda boş çıkmadığı taktirde hepsi yaşıyor bir aksilik olmadığı taktirde evinizde maması yem ilac v.s veriyorsunuz aç kalma ihtimali yok yavrunun anne ve baba kakmaz ise
bırakın bu şeyleri kimiside kulucka makinesi ile cogaltıyor anne ve babanın altından yumurtayı alarak

guzel soyluyorsun ama 1 tane yumurtlayan bır kuş ılk yavruyla son vayr arasında kı farkı duşunursen son 3 yavrunun yasaşma sansı hıc yok neden kesınlıkle ezerler son yavruları yada yumurta o zmana kadar anne yatmadıgı ıcın bozulur bunu onlemek ıcın aynı gun koysak yumurtaların hıc bırı zıyan olmamış olur
wOB62Z.jpg

ben her kuşa 5 yumurta bırakıyorum diger fazla yumurtaları diğer kuluçkalara bölüyorum hem anaclar yorulmuyor hemde yavrular cok sağlıklı oluyorlar sizede bunu öneririm

Bence mantıklı bir şey ama bütün yavrular aynı boyda olursa anne beslemekte zorlanabilir.
Çünkü aralarında gün olunca biri büyük biri küçük anne beslerken küçük az yer büyük çok.
Ama hepsi büyük olunca hepsi çok isteyecek.

11 yumurta nedir arkadaş :D

Sinan bey 22 yumurta olanınıda gördük :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:09 -->-> Daha önceki mesaj 14:08 --

Bence mantıklı bir şey ama bütün yavrular aynı boyda olursa anne beslemekte zorlanabilir.
Çünkü aralarında gün olunca biri büyük biri küçük anne beslerken küçük az yer büyük çok.
Ama hepsi büyük olunca hepsi çok isteyecek.

Maksimum 4-5 yumurta ideal eğer bundan fazla yumurta olursa sıkıntı olur demekdir.

Ben 10 biliyorum da fazlasını muhabbette görmedim. Fabrika maşallah :D Aynı kuluçka yavruların biri yeme düşecek kardeşi daa çıkmamış :D

ya bukadar da oynamayın zavalı kuşlarla zaten her istediğimizi yaptırıyoruz bırakın üretim ve dogurma sı ile ilgili oynama yapmayalım arkadaşlar lütfen

aynen dostum ya birde eve yenı alıktalari cift kuşa pat diye yuvalık takiyolar ya ona uyuz oluyorum arkadaş daha size alişcak eve alişcak bi ton işi var :S biraktin doğal hali ile olsun... ticari amaçli yapmiyorsanız doğal akişina birakın hayvanlar da rahat etsin...

Geri