petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yumurta Üstüne Yumurta Yardım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve muhabbetciyiz tarafından 11 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. muhabbetciyiz

Arkadaşlar 13 Ekim Pazartesi 1.Yumurta İle 5 Yumurta Oldu hepsi boş çıktı
    ilk yumurtanin 27.günü hayla üzerine yatıyor kuluçkadan yatmaktan vazgeçmiyor :D

Sanırım Dişi Tekrar Hamile Kanatlar Düşmüş,Kuyruk Düşmük Kuyruk Sürekli Yukarı Aşağı Oynuyor ve Suratta Çekilme var,kabarık durum değil dişinin yumurta yaptığı bölgesi şiş yumurta olduğu çok belli aşırı derecede bölgedeki tüyler dökülmüş,

Dişiyi elime alıp baktım şiş bölgesi hafif içeriye kaçtı ve daha sonra elime bir sertlik deydi.
    kızışma durumu yüksek gaga koyu kahverengi daha önceki yumurtlamanın etkileride var.

A,D3 , E ve C Vitaminleri veriyorum Kalamar kemiğini geçen ay taktım alışması 1 hafta buldu kemiği dişide erkekde sürekli kemiriyor erkek daha çok kemiriyor dışarıda oldugu için
    dişi içeride çok fazla durdugundan su içip kemiriyor :)

YANİ KISACASI 5 YUMURTA BOŞ KULUÇKAYA YATIYOR YUMURTALARIN ÜZERİNE
    YENİ YUMURTA YAPARSA DİĞER YUMURTALARI NE YAPMAM GEREK

Bİ 5 DAHA ÇIKARSA 10 YUMURTA :D

2. kadir5640

kadir5640 New Member

Beğenileri:
    0
    yumurtaları al altından hepsi geçtiyse

3. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    5 yumurtayı kontrol edip alın artık, yumurtalar boşsa yatmasının bir nedeni yok.

4. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    16
    yumurtaları kontrol et boşsa altından al boşa yatmasın, tekrar üzerine yumurtlarsa karışmasın. ayrıca ben uzman değilim ama resim atsan daha sağlıklı yorum yapanlar olur

5. muhabbetciyiz

Yorumlarınız için teşekkürler yumurtaları birazdan tekrar kontrol edeceğim boş ise atacağım.

2.Kuluçka Geliyor, Dişi Çok Yorulmuşmudur ? Kuluçka Süresi 1 Hafta Uzadı ve Tekrar Yumurta Geliyor.

2.Kuluçka İnşallah Dolu Yumurtalar çıkar.

6. Serdar Şerifoğlu

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Yumurtaları kontrol t
    fakat hepsini atma yumurtladıkca teker teker al
    hayvanı folluğa küstürme
    aynı şey başıma geldi
    ben böyle yaptım
    yeni gelen yumurtaları da kontrol et
    onlarda boş sa
    inşallah değildir
    erkekle ayır biraz dinlendir

nacizane tecrübe ile sabit fikrim

7. muhabbetciyiz

Arkadaşlar 6.Yumurtayı çoktan yumurtlamış yani yeni yumurtalar yumurtalardan 3 tanesini aldım
    eski olanları anladık zaten hemen kontrol ettim daha sonra yumurtaları çatlattım yumurta sarısından başka bişey yoktu :)

inşallah yeni yumurtalar dolu çıkar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:57 -->-> Daha önceki mesaj 12:56 --

Erkeği ayırma gereği duymuyorum çünkü fazla rahatsız etmiyor..
    üzerine tekrar çıkma veya kovalama gibi yem kusuyor ötüyor :D

Sayfayı Paylaş