Karadeniz Pet

Yumurta var mı merak ediyorum?

Poyraz

Yeni Üye
Arkadaşlar kardeş siteye de açtım konuyu, size bir sorum var. Muhabbet kuşlarımın çiftleşmesini uzun zamandır bekliyorum. Çiftleştiklerini hiç görmedim ama sabah 8 akşam 5 evde değiliz. Dişide (beyaz olan) değişimler var. Poposu işaret parmağının tırnağı boyutunda oval olarak açıldı. Fotoğraflarda görünüyor. Biraz da şişlik var gibi. Acaba biz evde yokken çiftleştiler mi?

Yumurta var gibi duruyor mu? Fotoğrafları pek güzel çekemedim ama yorumlarsanız sevinirim.

Dişi sürekli yuvalığın içinde. Takırtıdan evde duramıyoruz. Talaş koydum takırtı biraz kesildi fakat inşaat hala devam ediyor. Sürekli eşiniyor ve kemiriyor.

YPDVEk.jpg

8nMXL1.jpg

DXPG53.jpg

ml3RN4.jpg

aqLgN2.jpg

Gözünüz aydın kuşunuz yumurtlayacak,fazla rahatsız etmeyin.

İnşaallah daha fazla beklemezsin.Dişinin yumurtlayacağı bariz belli kanatları düşmüş ve kuyruk üstü şişmiş gibi olmuş.Bunlar yumurtlayacağına işaret yakındır yumurtlaması.

yumurta yolda hadi hayırlı olsun :)

Çok teşekkür ederim arkadaşlar. İnş hayırlısı. Çok mutlu oldum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:07 -->-> Daha önceki mesaj 21:10 --

Arkadaşlar kuş az önce yumurtladı. Yuvadan bi çıktı hızlı hızlı nefes alıyordu ve kanatlarını bir süre açık tuttu. Baktım yumurta var.

Yalnız yumurta çok küçük gibi geldi. normalde ne kadar olması gerekiyor? Fırsat bulursam fotoğraf çekip koyucam. Yuvadan çıkarsa.

Geri