Karadeniz Pet

yumurta var mı mı?

• Konbuyu başlatan Musa YEŞİLBAĞ
  • Başlangıç tarihi
M

Musa YEŞİLBAĞ

Guest
[YOUTUBE]GweGZEsbn6A[/YOUTUBE]
arkadaşlar kuşum 1,5 aydır böle çiftleştiklerini görmedim ama yumurtlama belirtilerinin hepsi var. video için kusura bakmayın pek porfesyonel olmadı.

şuan ben girdiğimde vidioyu görebiliyorum izliyorum da sıkıntı yok

yumurta geliyo yolda :) sık nefes alma ve poponun acılıp kapanması benım kanaartım var

bu olay 1,5 aydır böle yumurta niye gelmedi hala :D

Yumurtlayamıyor gibi sanki

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

ya poposunuda baktım öle tıkanıklık yok gibi hem tıkanıklık olsa bu zamana kadar daha kötüye giderdi 1,5 aydır aynı nedir bu kuşcağızın durumu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:43 -->-> Daha önceki mesaj 23:20 --

yardımcı olacak yok mu?????

Yumurta oldugunu zannetmiyorum, hele ki birbucuk ay cok uzun bir sure. Yumurtlayaman bir kus asla oturamaz, kafasi yerde poposu yukarda kaliverir, soylemesi zor ama 1 gun icinde de olur. Yumurtanin karinda kirilip ic organlarini zedelemesi durumu soz konusu olur. Kusunuzun baska bir sorunu var. Kuyrugunu o sekilde sallamasi bana nefes yollariyla ilgili bir sorunu oldugunu dusundurtuyor... Bir veterinere gitmelisiniz.

Gecmis olsun

Saglikli bir kus degil. Veterinere goturme sansiniz var mi? Kus konusunda uzman bir veteriner secmeniz onemli. Veterinerlik bolumlerinde yan konu oluyor kuslar, bazi veterinerler bu konuda bilgisiz oluyor.

teşekkürler kayseride bende yabancıyım yaa nasıl iyi bi veteriner bulcam

Kayseri hakkinda bir bilgim yok ama burada yardimci olabilecek arkadaslar vardir. Ya da google.

anladım inşallah kötü sonuçlarla karşılaşmam teşekkür edrim bilginiz için iyi geceler

benim kuşumda böle olmuştu nefes alırken kuyruğuda sallanıyordu veternere götürdüm ve soğuk algınlığı olduğunu söyledi suya karıştırılan bir antibiyotik vermişti bence hemen götür daha sonraki evresinde sarhoş gibi oluyo ayaklıkta duramıyo kendini sağa sola çarpıyo geçmiş olsun :(

yumurta yok malesef ama bir buçuk aydır bu durumda ise bir çok sebebi olabilir yuva kızdırıyo olabilir yada yumurta kanalları tıkalı yani kısır olabilirir