Karadeniz Pet

yumurta var mı?

• Konbuyu başlatan Mehmet SELLİ
  • Başlangıç tarihi
M

Mehmet SELLİ

Guest
12 nisanda muhabbet kuşlarımın çiftleştiklerini gördüm bi kaç seferde çiftleşirken başarısız olduklarını gördüm bugün fark ettim dişi kuşumun dışkısı normalden daha büyük resimleri de ekledim acaba yumurta var mı? yoksa ben mi herşeyi yumurtaya yoruyorum :D

yeni resim eklenti 1004 te bulunan bu resme göre yorum yaparsanız sevinirim
Ekli dosyayı görüntüle 1004
ilk yumurta bugün(20.04.2013) tarihinde geldi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Net Olmasına Gerek Yok 12 Nisan Nere 17 nisan Nere 2 en fazla 3 günde yumurtlaması lazım

Malesef şuan için yumurta yok gibi gözüküyor...

10 Gün biraz Abartı Bence Dişinin Olumu için Bi sebeb Yumurta içerde Kırılma İhtimali Var Yada İçerde Yapışma Gibi Bişede Olabiliyo ama Ben En fazla 3 Gün araile Yumurtladıklarını Biliyorum....

çok teşk cvplar için heyecanla beklemeye devam o zaman

2 veya 3 gün içinde yumurtanız yuvalıkta olur büyük ihtimal .

Arkadaşlar biraz konuyla alakasız olacak ama bu resmi yakalamışken sorayım dedim.
Dişinin ceresinin rengi tam kahverengi olmamış bu haldede kızışmış oluyormu yani yumurtlayan kuşların ceresi genelde çok koyu oluyorda bununki açık.
Sorma nedenimde benim dişininkide bu şekilde çok koyu değil acaba kızışmış olabilirmi?

bu mubişte büyük ihtimal yumurta var ztn anlamanın yollarıda forumda mevcut

Arkadaşlar bilmediğiniz konuda yorum yapmak yanlış yönlendirir insanları yapmamak gerek.Her çiftleşmede yavru olmaz her çiftleşmeden 10 gün içindede yumurtlayacak diye bir kaide yoktur.Resimdeki kuşlar hazırlar gerekli bakım ve sabır edilirse yumurta alınması yüksek ihtimaldir.

12 nisanda muhabbet kuşlarımın çiftleştiklerini gördüm bi kaç seferde çiftleşirken başarısız olduklarını gördüm bugün fark ettim dişi kuşumun dışkısı normalden daha büyük resimleri de ekledim acaba yumurta var mı? yoksa ben mi herşeyi yumurtaya yoruyorum :D
Ekli dosyayı görüntüle 988

Ekli dosyayı görüntüle 989

Dostum bence kesinlikle yumurta var...Ben bu msjı yazdıgım tarihe bakılırsada yumurtlamış olmalı ;) şimdiden hayırlı olsun :cool:

Arkadaşlar bilmediğiniz konuda yorum yapmak yanlış yönlendirir insanları yapmamak gerek.Her çiftleşmede yavru olmaz her çiftleşmeden 10 gün içindede yumurtlayacak diye bir kaide yoktur.Resimdeki kuşlar hazırlar gerekli bakım ve sabır edilirse yumurta alınması yüksek ihtimaldir.

ustam gayet yerinde yorumlamış

poposu resimde görüldüğü gibi yumurta var diye düşünüyorum ben ama bu konuda acemiyim ustalara tekrar sormak istedim kusura bakmayın konuyu hortlatıyrum ama yumurta heyecanı olduğu için
Ekli dosyayı görüntüle 1004

ben çiftleştiklerini gördüm çiftlemelriyle ilgili problem yk yumurta olup olmadığı asıl konu :) teşk yinede cvbnz içim

Kusun yumurtlamasi icin erkek kusa ihtiyac yok ama erkek kus sadece yumurtayi döller. Eger yumurtay gormediyse disi yumurtladiktan sonra kirip yemis olabilir kalsiyum eksikliqini gidermek icin sen her ihtimale karsi murekkep baliqi kemigi ve vitaminlerini ver soun olmasin... Hayirliso insallah yumurtlar:)

Kusun yumurtlamasi icin erkek kusa ihtiyac yok ama erkek kus sadece yumurtayi döller. Eger yumurtay gormediyse disi yumurtladiktan sonra kirip yemis olabilir kalsiyum eksikliqini gidermek icin sen her ihtimale karsi murekkep baliqi kemigi ve vitaminlerini ver soun olmasin... Hayirliso insallah yumurtlar:)

dişinin yumurtladığını düşünmüyorum şu an dişide yumurta var mı diye sormuştum poposu iice büyüdü

Geri