Karadeniz Pet

Yumurta var mi ?

drsn_19

Meraklı Üye
Meraba kusta kanatları düşük olunca yumurta olduğunu söylüyorlar bana kanatları düşük geldi yumurta var mı acaba ? Hic yavruluga girdiğini gormedim ciftlesirken de görmedim ama surekli opusuyolar eskisi gibi kafesten de çıkmıyor hiç ?
ff83f7b1868cfcba25d965e30ed9d5fe.jpg
e984d04997e53c050f83c5511922c10a.jpg
7082bf7ef6f4a010c00f53afb7b91232.jpg

kuşunuz eşiyle çiftleşmeden yumurta vermesi imkansız tekmi ? ve YUVALIK VARMI ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kanatlar dusuk. Olabilir. Kizginlik yumurtasida olabilir.

ÇİFTLEŞİRSE EN YAKIN PETSHOP YADA KUŞÇUDAN YUVALIK ALIN 5 6 lira falan.

Yuvalik takili ama icine girmiyor hic bana kanatları dusuk olunca yumurta var gibi geldi tuhaf tarafı hic girmiyor yuvaliga on gün falan oldu takali

Bendede ilk taktıgımda girmiyordu DİŞİ TEFTİŞ YAPCAK YUVALIKTA YUVALIK KUŞ KUMU DÖKTUNMU YOKSA yuvalıga GİRMEZ! DİŞİ YUVALIIGI RAHATMI dEGILMI DIYE KONTROL EDİCEK ETTİĞİNDE KENDINI HAZIR HİSSEDİCEK VE ÇİFTLEŞCEKLER AMA ERKEĞİN KIZIŞIMASI LAZIM

Yok ici boş aldigim gibi taktım yuvaligi kus kumu yeni aldim ne kadar dokmem gerek

Benim kuşda yuvalığa girmiyor çiftleştiklerini görmedim ve kanatları düşük.
İnşallah yumurta yaparlar :D
72G2bW.jpg

Bendede ilk taktıgımda girmiyordu DİŞİ TEFTİŞ YAPCAK YUVALIKTA YUVALIK KUŞ KUMU DÖKTUNMU YOKSA yuvalıga GİRMEZ! DİŞİ YUVALIIGI RAHATMI dEGILMI DIYE KONTROL EDİCEK ETTİĞİNDE KENDINI HAZIR HİSSEDİCEK VE ÇİFTLEŞCEKLER AMA ERKEĞİN KIZIŞIMASI LAZIM

kuş kumu yerine talaş ya da saman falan koysak yuvaya bilmiyorsa girmez mi?

çifleşmesini göremeyipte yavru aldıgım 5 6 takımım var öyle :)

Ben 1 aydır takmışım folluğu ilk takdığım da dişi giriyordu ama artık girmiyor erkekse hep yuvalıkta dişiyi nasıl alıştırcam yuvalığa(yuvalıkda kuş kumu var)?

Benim kuşum da ilk taktığımda hiç girmedi 1 ay geçti girmeye başladılar sonra yumurtladıktan 2 hafta önce hiç girmedi son 1 hafta hep içindeydi ve şuan 8 Yumurtamiz var

öncelikle gebe olan bir kuş kafes dışına çıkartılmaz kuluçka sürecince kafes dışına ne erkek ende dişi çıkartılır. sakin bir yerde çok rahatsız etmemek süretiyle kafesinde erkek ile dişi yuvalık takılı bir şekilde kuluçka dönemini atlatmalı. resime baktıgımda yumurtanın 1 2 güne kadar gelmesini tahmin ediyorum

kuş kumu yerine talaş ya da saman falan koysak yuvaya bilmiyorsa girmez mi?

Kuş Yuvalığın İçine uzaktan uzaktan bakcak içinde kuş kumu oldugunda guvenılır hisedder kendını ve girmeye baslar ama sen bilirsin yinede istediğini koy ama benım tavsiyem kuş kumudur.

Benim kuşum da ilk taktığımda hiç girmedi 1 ay geçti girmeye başladılar sonra yumurtladıktan 2 hafta önce hiç girmedi son 1 hafta hep içindeydi ve şuan 8 Yumurtamiz var

Bende erkek hep yuvalığa giriyor dişide yuvanın önünden onu kaşıyor öpüşüyorlar ama dişi girmiyor kuyruğu kanadı ve kuyruğu yaklaşık 1 haftadır böyle. Acaba yuvalığı mı beğenmedi ?

buda videoları :D https://www.youtube.com/watch?v=J5OrwOJn924

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri