Karadeniz Pet

Yumurta var mı ?

tr0xt

Meraklı Üye
bu kuşta yumurta olma ihtimali var mı? daha sadece 1 kere çiftleşirken gördük o da üzerine çıktı erkek birkaç saniye durdu sonra indi şimdi acemiyim de bilmiyorum dişi 7 aylık çok genç sıkışma tıkanma durumu olur mu onu da bilmiyorum erkeğin popo kısmına göre aşırı yumuşak popo kısmı ve etli gibi bilen birine götürmek de istemiyorum çünkü sağlık problemi yoksa rahatsız etmiş olacağız salmıyorum birkaç gündür yuvalıkta takılıyor erkek de yuvalığın kapısında nöbet tutuyor.
6l7ODk.jpg

qm1LAV.jpg

2YmAo0.jpg

7VEzdm.jpg

sizce nasıl bir yol izlemeliyim sıkışma tıkanma olaylarına karşı nasıl bir önlem almalıyım yoksa yumurta yok mudur boşa mı endişeleniyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:56 -->-> Daha önceki mesaj 21:30 --

fikri olan yok mu?

Durum doğal haliyle ilerliyor ,endişelenmenize gerek yok ,resimlerde dişide engel olacak bi görüntüye rastlamadım ,bu dönemde rahatsız etmemeniz yeterli olucaktır umarım en yakın zamanda yavru alırsınız..

Olması gereken şekilde ilerliyor o şekilde kuşunuzu avuçlamayın strese sokarsınız. Bu dönemde pek rahatsız etmeyin onları ihtiyaçlarını görün daha karışmayın umarım en kısa zamanda yavrularınız olur

cevaplarınız için çok teşekkür ederim fotoğraf amaçlı o şekilde tuttuk yoksa uğramıyoruz bile yanına:) dışkısı inanılmaz büyüdü erkek kuşun 3 4 katı büyüklüğünde yapıyor umarım yavru alırım:)

Kuşunuz en geç 4-5 güne yumurtlar bırdaha elınıze almayın hayırlısı olsun.

bana daha yeni yumurta varmıs gibi geldi.

yuvalık varmı ?

birde yumurtlayacağı zaman poposundaki tüyler açılır..

Kuşunuz en geç 4-5 güne yumurtlar bırdaha elınıze almayın hayırlısı olsun.

cevap için sağolun inşallah:)

bana daha yeni yumurta varmıs gibi geldi.

yuvalık varmı ?

birde yumurtlayacağı zaman poposundaki tüyler açılır..

popo tüyleri açılmaya bağladı karnı şiş gibi zaten yuvalık var dişi sürekli yuvalıkta erkekten yem istemek için çıkıyor arada sağa sola koşup geri giriyor arada da nadir de olsa çiftleşiyorlar gözümle gördüğüm bunlar fazla 6 7 saate bir odaya giriyorum

cevap için sağolun inşallah:)

popo tüyleri açılmaya bağladı karnı şiş gibi zaten yuvalık var dişi sürekli yuvalıkta erkekten yem istemek için çıkıyor arada sağa sola koşup geri giriyor arada da nadir de olsa çiftleşiyorlar gözümle gördüğüm bunlar fazla 6 7 saate bir odaya giriyorum

Popo tüyleri açılmasının sebebi yumurta cıkartacagı için kendisi yoluyor oraları.
yuvalık var yuvalığa ilgide var dışkıda büyükmüş kesin yumurta ilk başlarda yumurta oldugu çok belli olmaz eğer ilk gebeliği ise :)

Yakındır 1 Haftaya Yumurta alırsınız inşallah boş çıkmaz.

Popo tüyleri açılmasının sebebi yumurta cıkartacagı için kendisi yoluyor oraları.
yuvalık var yuvalığa ilgide var dışkıda büyükmüş kesin yumurta ilk başlarda yumurta oldugu çok belli olmaz eğer ilk gebeliği ise :)

Yakındır 1 Haftaya Yumurta alırsınız inşallah boş çıkmaz.

inşallah ustam yaa ayrıca bugün birşey dikkatimi çekti dışkı rengi biraz açıldı gibi yani açık yeşil kıvama geldi normal mi bu fotoğraf çekip atabilirim?

inşallah ustam yaa ayrıca bugün birşey dikkatimi çekti dışkı rengi biraz açıldı gibi yani açık yeşil kıvama geldi normal mi bu fotoğraf çekip atabilirim?

Kalamar Kemiği Kullanıyormusunuz ?

Dışkıda değişikliliğe sebep olur ama daha cok beyaz yapar kalamar kemiği

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:24 -->-> Daha önceki mesaj 14:23 --

yinede fotoğrafını atınız.

Evet ustam valla beyaz ve kocaman oldu artık mobildeyim atamıyorum foto şuan ama en kısa zamanda atacam dışkı beyaza çok yakın renkte ve kalamar kullanıyorum. Çok teşekkür ederim içimi biraz rahatlatınız ayrıca avisol vitamin vermeye başladık haftada 2 kere acaba onun da mi etkisi var

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:19 -->-> Daha önceki mesaj 00:18 --

ve yumurta geldi beyler bugün yumurtladı kuşum sonra kanatları açıp etrafı gezdi üzerine biraz yattı ama yuvalıkta uyumuyor dışarda uyuyor şuan

Son düzenleme:
ilk yumurta olduğu için üstüne yatmaması normaldir ikici yumurtadan sonra yatar. çoğu kuş böyledir. bu arada yumurtlamasına çok sevindim inş benim kuş da yumurtlar hayırlısı ile yavruların olur inş.

Hayırlı uğurlu olsun gözünüz aydın olsun darısı bekleyenlere inşaallah

ilk yumurta olduğu için üstüne yatmaması normaldir ikici yumurtadan sonra yatar. çoğu kuş böyledir. bu arada yumurtlamasına çok sevindim inş benim kuş da yumurtlar hayırlısı ile yavruların olur inş.

inşallah yumurtlar senin kuş da hayılırlısıyla teşekkür ederim:)

Hayırlı uğurlu olsun gözünüz aydın olsun darısı bekleyenlere inşaallah

aminn çok teşekkür ederim:)

Geri