petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yumurta Var mı ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Yılmaz Ç. tarafından 29 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Yılmaz Ç.

Serkan abi var ona sordum ama 3 gün içinde garanti veriyorum gelir dedi ama bugün 2. gün acayip heyecanlıyım. Çok farklı bir duygu Allah herkese nasip etsin. Çok sabırsızım. Yarına yumurta gelir mi ?

2. Tunç ÇAĞATAY

Var kalça tarafından belli biraz yükseğe asın ellemeyin tedirgin olursa ve ilk kuluçka dönemi ise zor olur

3. Yılmaz Ç.

Teşekkürler üstadım. Serkan abide var dedi ama ben sabırsızlanıyorum :) 1 sene bekledim birkaç gün beklemek çok zor oluyor. Evet ilk kuluçka dönemi.

4. Mehmet YALÇINKAYA

Beğenileri:
    0
    hayırlısı olsun..inşallah sağlıklı yavrular alırsınız..

5. Yılmaz Ç.

Teşekkür ederim.

6. Tunç ÇAĞATAY

Bak dostum dostum diyorum yanlış anlama istersen demem

İlk kuluçka en zahmetlisidir dua et anaç bir kuş olsun eğer cırtlak bişeyse yavruları beslemez kuluçkaya yatmaz erken dışarı atar vb erkek'de çok önemli dişinin beslenmesinde yavruların beslenmesinde fazla insan görmesinler çok aşırı sıcak değmesin culk olur yumurtalar fazlada soğuk olmasın ölür yavrular

Dikkate alırsan yararına olur dostum

7. Yılmaz Ç.

Estağfirullah kardeşim. Önerilerini dikkate alacağım merak etme. Ona göre tedbirlerimi alacağım Allah razı olsun.

8. Yılmaz Ç.

Ev biraz dar. O yüzden evin köşesinde duruyor. Altında televizyon var. Sorun olur mu ?

9. Tevfik AKTUNÇ

Sorun olur hocam, strese girerler. Biraz daha sakin ve sessiz ortam olursa onlar için daha uygun olacağını düşünüyorum.

10. Yılmaz Ç.

Televizyon pek açılmıyor ama daha annemin dizileri başlamadığı için pek açmıyoruz. :D

11. Leydi kuş

maşallah çok tatlı bi kuş . İnş güzel güzel bebişler doğurur :)

12. Yılmaz Ç.

İnşallah. Çok teşekkür ederim Allah razı olsun.

13. Ezel ALBAYRAK

Ezel ALBAYRAK Active Member

Beğenileri:
    0
    Tolga arkadaş doğru demiş ;

Ilk kuluçkadan ümit beklenmez. Hem sahibi hem kuş için eğitim kuluçkası gibi birşeydir.

Bakmışın 30 gün güzelce yatmış yavruyu çıkarmış bakmışın 2 gün sonra yavru kafes tabanında.

14. Tunç ÇAĞATAY

Olmaz kardes Başka odaya koy veya çivi çak yukarıya as

15. Leydi kuş

peki arkadaşlar bir kuş kaç aylıkken kızışır .?

16. Yılmaz Ç.

Eş tutarsa 7 aylık gibi kızışır. Ama pek belli olmuyor.

#16 Yılmaz Ç., 29 Ağustos 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 29 Ağustos 2013
  17. Yılmaz Ç.

Sessiz odaya götürdüm. Dolabın üstüne koydum. Yüksek ve sessiz orası.

Sayfayı Paylaş