Karadeniz Pet

yumurta varmı acaba ?

Funda BAL

Meraklı Üye
arkadaşlar kuşlarım bugün sabahtan beri acayip kavga ediyorlar birbirlerine biraz zarar vermişler ama dişi kuş ta resimlerde gördüğünüz gibi duruyor acaba yumurta mı var ? ve neden bu kadar şiddetli kavga ediyorlar?
eWOnrL.jpg

e5Odoj.jpg

Kg15nR.jpg

KPbq59.jpg

e20ggq.jpg

Kuştaki kuyruk ve kanat düşmesi yumurtlayacağı anlamına gelmez yorgunlukdan veyahut uçmamasından kaynaklanıyor olabilir lakin şöyle tamin ediorumki dişi kuş oldukça yaşlı duruyor .. Kanat düsmesi vs yumurta oldugunu sanmıyorum.

kuş 1,5 yaşında.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:11 -->-> Daha önceki mesaj 15:09 --

dikkat ettim de dışkısıda farklı biraz daha büyük. bekliyelim bakalım hayırlısı

Tünekler çok kirli yanlız hastalık kapabilirler

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

hafta da 1 temizlemeye çalışıyorum da kuluçkaya çok girip çıkıyorlar ondan ellemiyorum bu aralar

Bu durumda iyi değil ama mantar falan olurlar aman diyeyim. Yuvalığın önünde tek tünek olsun bir de yemliklerin önünde. Böylece çok pislenmez hem de yuvalığa daha fazla girip çıkarlar.

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

kuş 1,5 yaşında.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:11 -->-> Daha önceki mesaj 15:09 --

dikkat ettim de dışkısıda farklı biraz daha büyük. bekliyelim bakalım hayırlısı

Bileziğindemi yazıyor kuşun yaşı ?

Tünekler alt alta olduğundan pislenme oluyor bence de tüneklerin yerlerinde değişiklikler yapın o uzun tüneği direkt yuvanın ağzına doğru uzatın bir tane de üst tarafa bakın.. Dişi kuşunuz aşırı stresli bu yumurtlayacağından da olabilir başka bir durumdan da.. Bana söylediklerinizden ve gördüklerimden yumurta olasılığı daha fazla geldi

aldığımda 1 aylık yavruydu. aldığım tarihten bu yana 1,5 sene oldu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:23 -->-> Daha önceki mesaj 15:21 --

tüneklerin yerini değiştiririm teşekkür ederim Yusuf bey :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:29 -->-> Daha önceki mesaj 15:23 --

kuşlar boş bir odadalar 3 çift kuşum var hepsi ayrı kafeslerde o odada kalıyorlar birbirlerini bile görmüyorlar. eşyalarımızı koyduğumuz boş bi oda, sabah 1 kere bakıyorum akşam 1 kere. benim dışımda giren yok odaya kalabalık insan yok yani rahatsız etmeye. stresin sebebi nedir yumurta dışında