Karadeniz Pet

Yumurta varmı acaba?

Aytekin DOĞAN

Emektar Üye
Dişi kuş 2 haftadan fazla yuvalığa girdi çıktı sabahları da sesleri çok çıkıyordu ama yumurtlamadı? Çiftleştiklerini görmedim. Ben biraz yuvalıkla fazla ilgilendim birde kuşun poposuna dışkısı yapışmıştı onu temizlerken korktu ondan dolayı yumurtlamamış olabilir mi? Yaklaşık 1 haftadırda yuvalığa girmiyor.

[YOUTUBE]fXcFIRwMZKE&feature=youtu.be[/YOUTUBE]

fazla ilgilenme yemini suyunu ver ve fazla gözükme onlara

yumurta var gibi gözüküyor. (tünekler tahta olmalı)

Bu geçici kafes asıl kafesi temizledim de.
Bana da yumurta var gibi geldi kanadı düştü poposu hafif şiş hatta kuyruğunun üstü daha fazla şiş gibi birde poposunun kenarının tüyleri döküldü baya bi açık ama sonuç yok.

şimdi anlaşıldı neden yumurtlamadığı. kuşları kafesinden çıkarmadan temizlemeniz lazım. kafesin yeri hiç değişmemesi lazım.

Kafes nerdeyse 2 aydır aynı yerinde 3 haftadırda sadece alt ızgarasını çıkartıp temizliyordum bu hafta baktım bunun yumurtlayacağı yok yuvalığa girmekten de vazgeçti bende kafesi temizleyim dedim.
Aslında hata bende yumurta heyecanıyla biraz fazla ilgilendim kuşlarla ve kafesle.
Peki bundan sonra ne olur acaba? Birde karnında yumurta varsa ne olmuştur sonuçta onu çıkarmadı.

bu kuşlar çok hassastır düşünkü eğer yumurta varken kafesini değiştirirsen yumurtlamaz ve yumurtayı içinde eritir,onun için yerinden oynatmayacaksın.

Bu sefer acemiliğime geldi inşallah kızgınlığı geçmez de tekrar yumurta yapar.

Ustalar bunlarda resimleri. Sizce son durum nedir yumurta varmı yok mu? Kızgınlığı nasıl yaşı yumurtlamak için yeterli mi?

qc93h.jpg

qc95c.jpg

qc96s.jpg

qc983.jpg

siz bakımına özen gösterin(yem su bakımından). inş. tekrar yumurtlayacaktır.

yemini suyunu ver hiç karışma madem kafeside temizledin daha yanından bile geçme inşaallah düşürecektir yumurtayı yuvalığa.. Merak etmeyin yumurtlayacaktır sadece süreç uzamış bir daha yapmayın

Benim hatam kafesi temizlemek değil kuşu elime aldım poposunda dışkı vardı birde tüyleri dökülmüştü kuş ondan sonra korktu strese girdi ve yuvalığa girmedi birdaha bende ondan sonra kafesi temizledim.
Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum.

1- Dişi kuş erkeğe kur yapar mı? Benim dişi kuş sadece arada bir erkeğin kafasını kaşıyor onun haricinde hiç birşey yapmıyor.
2- Yumurtlayacak kuşun poposundaki tüyler dökülür mü?
3- Erkek kuş yuvalığa hiç girmiyor neden?

1- kaşıyorsa yeter.
2-dökülür.
3-yumurta olsun o da girer

Eyvallah Mehmet kardeş yavru olursa birinin adını memo koyacağım :)

yumurta oldu mu kardeş

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:15 -->-> Daha önceki mesaj 21:49 --

yumurtladımı

Geri