Karadeniz Pet

yumurta varmı

Mehmet ERDEM

Yeni Üye
slm arkadaslar dısı kusum bır suredır yuvalıga ılgı gostermeye basladı sızce yumurta varmı kusta bırde dısının cere rengı normal acık renge donmeye basladı eger yumurta varsa bu renk degısımınden sonra yumurtlamaya devam edermı
djGgJZ.jpg

JLlb9B.jpg

resımlerı 14 mayısta yuklemıstım o gunden berı ortalarda yumurta falan yok :) acaba kusta bır rahatsızlık falanmı var dıye dusunmeye basladım deneyımlı arkadaslardan yorum beklıyorum

Arkadasim kusunuz yavruluga girip cikiyormu? Diskisini takip ediyormusunuz yumurta dönemine giren kuşlar normalden çok daha fazla diski birakirlar. Tüm bu belirtiler var ise kafesin yerini deistirdinizmi? Yavruluk kontrolünü çok mu sık yapıyorsunuz? Kuşu rahatsız edebilecek bu faktörler onu etkileyecektir. Bu saydiklarimin dişinda yumurta ters olabilir buda kusunuzun yumurtlama sini zorlastiracaktir eğer yumurta ters ise poposuna zeytinyagi damlatip hafif hafif masaj yaparak yumurtayı cikarmasina sizin yardimci olmaniz gerekiyor. Aksi takdirde kusunuzu kaybedersiniz.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

evet kardesım yuvalıga gırıp cıkıyor dıskısı konusunda pek bısey soyleyemeyecegım yuvalıgı pek fazla kontrol etmıyorum fakat yem degıstırırken elımı kafesın ıcıne sokunca cıyak cıyak bagırıyor ve kafes temızlıgını yaparken kafesı oldugu yerden asagıya ındırıyorum yaklasık 10 -15 dk yumurtanın ters olup olmadıgı hakkında bır fıkrım yok ama kusta herhangı bır halsızlık ve benzerı bır durum yok

Kusunuzun poposuna zeytinyagi ile masaj yapin yumurta yi masaj esnasinda zaten hissedeceksiniz

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri