petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yumurta ve eş hk. yardım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve gkhnyvz88 tarafından 7 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. gkhnyvz88

gkhnyvz88 Member

Beğenileri:
    0
    merhaba,

3 haftadır tek kalan dişi kuşum sabah itibariyle 5 yumurta yumurtladı (yanındaki erkeği öldürdü) bende diğer kuşlarımdan ayırdım ufak bir kafese tek başına koydum. Ancak yuvalık filan takmadım. kuşum yere yumurtladı. Sorularım

1) yumurtalar yerde duruyor ve 2 tanesinin üzerine yatıyor sürekli yuvalığa taşıyayım mı?
    2) düşünce olarak bu yumurtaları kıracağını düşünüyorum yani yavru göreceğimi düşünmüyorum ama yanılıyor olabilirmiyim?
    3) cuma günü bir erkek kuş daha alıcam yanına bırakayım mı?

veya ne yapmam gerekir yardımlarınızı rica ediyorum.

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  3. gkhnyvz88

gkhnyvz88 Member

Beğenileri:
    0
    yanıtınız için teşekkür ederim. Sanırım sonra küsme gibi bir durumla karşılaşmam değilmi

4. yigitcandemirag

Beğenileri:
    3
    Levent abinin dediği gibi boşuna günlerce üstünde yatmasın diğer erkeği alın yanına yumurtaları atın...

5. gkhnyvz88

gkhnyvz88 Member

Beğenileri:
    0
    teşekkür ederim. cevaplarınız için

6. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Dediğim gibi yanına eş alacaksan kafesi iyice bir dezenfekte et tünekleri yemlikleri kaynar suya koy sonra o yumurtaları da at çıkmazlar

Sayfayı Paylaş