petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yumurta ve Üretim

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Süleyman Mert DEMİRSOY tarafından 8 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Süleyman Mert DEMİRSOY

Merhaba arkadaşlar.
    Sizlere bir kaç sorum olucak.
    Benim 1 yasında konuşan muhabbet kuşum vardı parçalı erkek.ben buna 13 haziranda bir eş aldım oda parçalı dişi yaklaşık 1 yaşındaydı.dişi geldikten 5 gün sonra yuvalıgı taktım.ve yaklaşık 1 ay sonra 28 temmuzda 1.yumurta olmak üzere 1 er gün arayla toplam 6 yumurta yaptı.7 ağustosda 6.yumurtayı yaptı.Rahatsız etmiyorum.1 er gün arayla yuvalıga bakıyorum ve 2 günde 1 yem ve sularını tazeliyorum.Yem olarak mavi boncuk kabuklu paket yem ve aspur(kanarya yemi)karıştırıp veriyorum.Sizce yapmam gereken başka neler var.Şimdiden teşekkürler

2. Celalettin TOPAL

kuşlarına mama hazırlamalısın

3. Mehmet ŞEKER

mamalarını eksik etme ve kalamar kemiği bulunsun kafeste

4. Yiğit

Yiğit Guest

yumurta maması ve mürekkep balığı kemiği önemli.

5. Süleyman Mert DEMİRSOY

Yardım Eden herkese teşekkür ediyorum.Bugun(13.08.2013)ilk yumurtanın 16.gunu benim bildiğim 16ile 20 gün arasında çıkıyor.16 gununde çıkma ihtimali varmıdır?

6. Murat KARAYILAN

Murat KARAYILAN Active Member

Beğenileri:
    0
    5-20 dk haşlanmış yumurta
    1 yemek kaşığı bal
    1 çay kaşığı mısır unu
    isteğe göre bebe bisküvisi,havuç rendeleyebilirsiniz
    bunların hepsinin yumurtanın beyaz ve sarı kabuğu yok hepsini karıştırıp yem kabına koyabilirsin ben kuşlarıma hep bu yemden veriyordum.
    bu tafinle kızışmazsa kuşun kısırdır diyebilirim.denemeni tavsiye ederim kuşunda
    bu tarfi uygulamanı tavsiye ederim.

7. Süleyman Mert DEMİRSOY

MURAT kardeş kuşum kısırdır diyosunda ben kısırmıdır değilmidir demedim.16 gunde çıkma ihtimali varmıdır dedim yinede verdiğin bilgiler için çok çok teşekkür ediyorum şu yavrular bi çıksın tarifini uygulayacam

8. Emre TAVLAN

Emre TAVLAN Active Member

Beğenileri:
    9
    16 gunde cikar bende cikti hatta yazdim

9. Emre TAVLAN

Emre TAVLAN Active Member

Beğenileri:
    9
    Zaten cikarken ses gelicek yavrunun gozlemmle cikmasa naxikce srn cikar

10. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    mama, vitamin ve mürekkep balıgı kemigini kafesden eksik etme

11. Süleyman Mert DEMİRSOY

Avi-vit var vermiyorum kuşlar araret yapar diye çok sıcak çünkü.

12. Süleyman Mert DEMİRSOY

Ben çıkaramayabilirim heyecanlanırım ilk defa yavru alıyorum.uzun uğraşlar sonunda ama 2.kuluckada daha tecrübeli olursa ozaman müdahale edebilirim.İnşallah öyle bir sorunla karşılaşmam

13. Süleyman Mert DEMİRSOY

Arkadaşlar Bugun bakıcam yuvalıga 18. gunu inşallah iyi haberlerle dönücem.Ben evde bakıyorum birde.kafesleri sıkça geçilen yerde ama ben evde sıkı yönetim ilan ettim.herkes sessiz,evde elektirik süpürgesi çalıştırtmıyorum.Böyle önlemlerle gittiği yere kadar gidecek artık.Zaten kuşlarda sesten pek rahatsız olmuyorlar çünkü evcil kuşlar.Bugun yumurta maması yapıcam tarif verebilirmisiniz yapılışını.Yalnız bende etimek yok dün aradım bulamadım :(

14. Süleyman Mert DEMİRSOY

Arkadaşlar baktım hala 6 yumurta var yavru daha çıkmamış.

15. MuhammetKüçük

yumurtalara hiç ışık tutup gözlemlemişmiydin döllenip döllenmediğine dair ? Forumda böyle bir konu vardı benim bildiğim .

16. Süleyman Mert DEMİRSOY

koy bakmadım abi.Bugun ilk yumurta 18 diğerleri 16-14-12-10-8 günlük

17. Süleyman Mert DEMİRSOY

Arkaşlara bugun baktım.İlk yavru dünyaya gelmiş çok tatlıydı.Allahın izniyle hepsi çıksın 10-15 gunluk olsunlar fotoğraflarını koyucam...

18. Aytekin DOĞAN

Aytekin DOĞAN Active Member

Beğenileri:
    0
    hadi gözün aydın

19. BydmR

BydmR New Member

Beğenileri:
    0
    Gözün aydın inşallah daha cok yavru alırsın darısı benim başıma

20. Süleyman Mert DEMİRSOY

Amin.Şuan çok heyecanlıyım.3-4 gunde bir yumurta maması vericem.Dün verdim hepsini erkek kuşum yedi.

Sayfayı Paylaş