Karadeniz Pet

Yumurta ve Üretim

• Konbuyu başlatan Süleyman Mert DEMİRSOY
  • Başlangıç tarihi
S

Süleyman Mert DEMİRSOY

Guest
Merhaba arkadaşlar.
Sizlere bir kaç sorum olucak.
Benim 1 yasında konuşan muhabbet kuşum vardı parçalı erkek.ben buna 13 haziranda bir eş aldım oda parçalı dişi yaklaşık 1 yaşındaydı.dişi geldikten 5 gün sonra yuvalıgı taktım.ve yaklaşık 1 ay sonra 28 temmuzda 1.yumurta olmak üzere 1 er gün arayla toplam 6 yumurta yaptı.7 ağustosda 6.yumurtayı yaptı.Rahatsız etmiyorum.1 er gün arayla yuvalıga bakıyorum ve 2 günde 1 yem ve sularını tazeliyorum.Yem olarak mavi boncuk kabuklu paket yem ve aspur(kanarya yemi)karıştırıp veriyorum.Sizce yapmam gereken başka neler var.Şimdiden teşekkürler

mamalarını eksik etme ve kalamar kemiği bulunsun kafeste

yumurta maması ve mürekkep balığı kemiği önemli.

Yardım Eden herkese teşekkür ediyorum.Bugun(13.08.2013)ilk yumurtanın 16.gunu benim bildiğim 16ile 20 gün arasında çıkıyor.16 gununde çıkma ihtimali varmıdır?

5-20 dk haşlanmış yumurta
1 yemek kaşığı bal
1 çay kaşığı mısır unu
isteğe göre bebe bisküvisi,havuç rendeleyebilirsiniz
bunların hepsinin yumurtanın beyaz ve sarı kabuğu yok hepsini karıştırıp yem kabına koyabilirsin ben kuşlarıma hep bu yemden veriyordum.
bu tafinle kızışmazsa kuşun kısırdır diyebilirim.denemeni tavsiye ederim kuşunda
bu tarfi uygulamanı tavsiye ederim.

5-20 dk haşlanmış yumurta
1 yemek kaşığı bal
1 çay kaşığı mısır unu
isteğe göre bebe bisküvisi,havuç rendeleyebilirsiniz
bunların hepsinin yumurtanın beyaz ve sarı kabuğu yok hepsini karıştırıp yem kabına koyabilirsin ben kuşlarıma hep bu yemden veriyordum.
bu tafinle kızışmazsa kuşun kısırdır diyebilirim.denemeni tavsiye ederim kuşunda
bu tarfi uygulamanı tavsiye ederim.

MURAT kardeş kuşum kısırdır diyosunda ben kısırmıdır değilmidir demedim.16 gunde çıkma ihtimali varmıdır dedim yinede verdiğin bilgiler için çok çok teşekkür ediyorum şu yavrular bi çıksın tarifini uygulayacam

16 gunde cikar bende cikti hatta yazdim

Zaten cikarken ses gelicek yavrunun gozlemmle cikmasa naxikce srn cikar

mama, vitamin ve mürekkep balıgı kemigini kafesden eksik etme

Zaten cikarken ses gelicek yavrunun gozlemmle cikmasa naxikce srn cikar

Ben çıkaramayabilirim heyecanlanırım ilk defa yavru alıyorum.uzun uğraşlar sonunda ama 2.kuluckada daha tecrübeli olursa ozaman müdahale edebilirim.İnşallah öyle bir sorunla karşılaşmam

Arkadaşlar Bugun bakıcam yuvalıga 18. gunu inşallah iyi haberlerle dönücem.Ben evde bakıyorum birde.kafesleri sıkça geçilen yerde ama ben evde sıkı yönetim ilan ettim.herkes sessiz,evde elektirik süpürgesi çalıştırtmıyorum.Böyle önlemlerle gittiği yere kadar gidecek artık.Zaten kuşlarda sesten pek rahatsız olmuyorlar çünkü evcil kuşlar.Bugun yumurta maması yapıcam tarif verebilirmisiniz yapılışını.Yalnız bende etimek yok dün aradım bulamadım :(

Arkadaşlar baktım hala 6 yumurta var yavru daha çıkmamış.

yumurtalara hiç ışık tutup gözlemlemişmiydin döllenip döllenmediğine dair ? Forumda böyle bir konu vardı benim bildiğim .

koy bakmadım abi.Bugun ilk yumurta 18 diğerleri 16-14-12-10-8 günlük

Arkaşlara bugun baktım.İlk yavru dünyaya gelmiş çok tatlıydı.Allahın izniyle hepsi çıksın 10-15 gunluk olsunlar fotoğraflarını koyucam...

Gözün aydın inşallah daha cok yavru alırsın darısı benim başıma

Amin.Şuan çok heyecanlıyım.3-4 gunde bir yumurta maması vericem.Dün verdim hepsini erkek kuşum yedi.

Geri