Karadeniz Pet

Yumurta ve Üretim

• Konbuyu başlatan Süleyman Mert DEMİRSOY
  • Başlangıç tarihi
Gözün aydın sağlıklı yavrular dilerim

yavru çıktıktan sonra vitamin önemli, suyuna vitamini hergün koyma ama hergün en az

1 kere yumurta mamasını koy nijer gibi şeylerden uzak dur

yavru çıktıktan sonra vitamin önemli, suyuna vitamini hergün koyma ama hergün en az

1 kere yumurta mamasını koy nijer gibi şeylerden uzak dur

Ezel abi hava sıcak oldugu için avi-vit koymuyorum sularını dün verdim ilk defa yumurta maması erkek kusum(paşa) yedi hepsini 2-3 saat içinde haftada 1 vermeyi düşünüyorum.Yem olarak karışık paket yem(mavi boncuk) ve aspur(kanarya yemi) ile birlikte veriyorum.Yorumun için çok teşekkür ederim

5-20 dk haşlanmış yumurta
1 yemek kaşığı bal
1 çay kaşığı mısır unu
isteğe göre bebe bisküvisi,havuç rendeleyebilirsiniz
bunların hepsinin yumurtanın beyaz ve sarı kabuğu yok hepsini karıştırıp yem kabına koyabilirsin ben kuşlarıma hep bu yemden veriyordum.
bu tafinle kızışmazsa kuşun kısırdır diyebilirim.denemeni tavsiye ederim kuşunda
bu tarfi uygulamanı tavsiye ederim.

kardeşim şu mama tarifini sırasıyla tane tane verebilirmisin tekrardan ?

hayırlı olsun İnşallah sağlıklı bi şekilde büyürler

benim tavsiyem; yumurtaya yatan kuşa günlük mama verilmez, yumurtalar çıkmaya başlayınca ver hem hayvan yatıyor hem güçlü besliyorsun sonra yağlanma tüye girme vs. olarak dönüş yapar. yavrular çıkınca günlük verirsin

benim tavsiyem; yumurtaya yatan kuşa günlük mama verilmez, yumurtalar çıkmaya başlayınca ver hem hayvan yatıyor hem güçlü besliyorsun sonra yağlanma tüye girme vs. olarak dönüş yapar. yavrular çıkınca günlük verirsin

Yavrular çıkmaya başladı ama ben haftada 1 vermek istiyorum.

yavruların iyi gelişmesini istiyorsan yavru sayısına göre günlük verebilirsin, yavru sayısı az iken az mama arttıkça aynı oranda artırabilirsin. benim çiftimin 6 yavrusu var günlük 1 yemek kaşığı taze veriyorum yavrulara yetiyor

yavruların iyi gelişmesini istiyorsan yavru sayısına göre günlük verebilirsin, yavru sayısı az iken az mama arttıkça aynı oranda artırabilirsin. benim çiftimin 6 yavrusu var günlük 1 yemek kaşığı taze veriyorum yavrulara yetiyor

Anladım sağolsun bende öyle yapacağım.ßu arada an itabiriyle 2.yavru çıkmış bulunmakta. :)

Arkadaşlar bu gun ilk defa erkek kus dişi varken yuvalıga girdi.Bu normalmidir.3-4 kez girdi yuvalıga.

Erkek kuşta yuvalığa girer. Normaldir. Bazı zamanlarda yuvalığın oyuğunda bekler.

Anladım.Ama benim dişinin şuan 2 yavru 4 yumurta var.yavruları beslemek için mi girdi? Dişide vardı içinde galiba takviye için girdi :)

Arkadaşlar bugun baktım ve 3.yavru çıkmış. :)
Şuan 3 yavru 3 yumurta var. :)
Bugun yine kendi tarifim yumurta maması koydum.Erkek kuşum paşa hemen saldırdı.Şuan hala yiyor. :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar ben 4 günde 1 veriyorum mamayı.1 yemlik dolusu çok olmaz dimi.Yarım yumurta yarım havuç 3 bebe bisküvisi.Hepsini bitiriyor.

Arkadaşlar ilk yumurta 19.gununde yavru çıktı,2. Yumurta 18.gun,2.yumurta 17 gununde yavru çıktı.Şuanlık aralarında 1 gun var

Geri