Karadeniz Pet

Yumurta yapar mı ?

zorro123

Paylaşımcı Üye
Yaklaşık bir buçuk ay önce bir dişi kuş aldım.1 yaşında 1 yumurta yapmış ve sahibi tüy dökmesinden usandığı için petshop a satmış.Kuş eğitimliydi ve bize eve getirdiğim gibi alıştı.Ben yavru almak istediğim için yaklasık bir hafta önce bir erkek kuş aldım ve çok iyi anlaştılar.Birbirlerine yem kusuyor,kaşıyor ve birbirlerinin peşinde dolanıyorlar.Biraz araştırma sonucunda yavru almak isteniyorsa kızıştırıcı mamuller ve sakin bir ortam gerekiyor diye okudum.Kafese karışık kızıştırıcı yem,kuş kumu,mama,kalamar kemiği,mineral blok ve 2 günde bir de suyuna vitamin falan koydum(Nijer tohumu da koyacaktım ama nereye gitsem muhabbet kuşu nijer yemez dediler).Neyse üç gün önce bir yuvalık aldım ve taktım.Dişi biraz merak etti ve içeri girmeden yuvalığı gagalamaya başladı ve bende sakin bir ortam hazırlamak için ışığı çok kesmeyen bir örtüyle kafesin üstünü kapattım.Dün sabah örtüyü kaldırıp baktığımda dişi kuş yuvalığa girmiş ve talaşların bir kısmını kafese fırlatmıştı.Kalamar kemiğine baktığımda çok kullanılmış duruyordu.Dişinin dışkısı biraz daha büyük haldeydi.Çiftleştiklerini görmedim ama gelişme var gibi.Sizce dişi yumurta yapacak mı ? Günlerdir merak içerisindeyim.

ÇİFTİM :
qMNdaq.jpg
MpBVb9.jpg
QBzL0g.jpg

Son düzenleme:
Sağol Levent abi.Sabahtan beri biri bir şey yazsın diye konuyu tekrarlayıp durdum.Sen de olmasan

Geri