Karadeniz Pet

Yumurta Yardım!!!

• Konbuyu başlatan Mete Aytun AYDIN
  • Başlangıç tarihi
M

Mete Aytun AYDIN

Guest
Arkadaşlar anlamadığım bir konu var. Ben kuşlarıma yuvalık taktım taktıktan sonra dişi yuvalığa girmeye felan başladı. Bir kere yanımda 3sn de olsa çiftleştiler :). Erkek dişinin üstüne çıktı kuyruğunu bir kere oynattı oynatmadı dişi çıktı altından. Şuan dişinin belirgin bir yumurtası var dışkısı da büyük çok sık yuvalığa giriyor. Ama anlamadığım konu yumurta oluştuktan sonra mı çiftleşiyorlar yoksa yumurta oluşunca mı? Birde o 3 sn lik çiftleşmeden yavru olur mu? Son olarak yuvalıkta çiftleşme olur mu?(Eğer olursa bizimkiler çok yuvalığa giriyorlar kesin çiftleşmişlerdir). Zamanını ayırıp cevap yazan tüm arkadaşlara teşekkür ederim...

kardeşim sen kuşları rahatsız etme onlar devamını getirir.

Sen görmeden de çiftleşmiş olabilirler yuvalıkta da çiftleşirler önce yumurta oluşmaya başlar sonra çiftleşme olup o yumurtayı erkek döller.

Yani şu an daha belli değil diyorsunuz? Ama dişinin yumurtalıkta çok vaktini geçirmesi, dışkısının büyük olması, yuvalığın içini düzenlemeye çalışması;dibini kemirmesi iyiye işaret değil mi?

evet kardeşim bunlar yumurtlamaya işaret. mama ve mürekkep balığı kemiğini eksik etme kafesden.

hocam yumurta çiftleşme olduktan sonra olur ve dediğiniz gibi yuvalıkta çiftleşiyorlardır

Yehhuuuuuu :D :D :D . Arkadaşlar birde yaklaşık 15 gündür dişinin popsunda yumurtası belli ne zman doğuracak ki?

Yavru haberlerini bekliyoruz

Bunlar yumurtaya işaret kardes mamasını gaga tasını vitaminini falan eksik etme hayırlısı

İnşallah olurda sizinle de paylaşırım yavrularımı. Yumurta maması veriyorum gün aşırı, kalamar kemiği var mineral bloğu var, vitaminleride var daha ne olsun birde triplex kafesleri var içinde çok rahat uçabiliyorlar. Bakalım hayırlısı diyelim...

Öyle bir şey olacağını zannetmiyorum çünkü yumurtası poposunda o kadar belli ki dışkılarken yanlışlıkla bırakacak zannediyorum o derece yani :D

Geri