petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yumurta

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Serkan KILINÇ tarafından 5 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. Serkan KILINÇ

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar yumurtaya elleyince elimizin kokusu yumrtaya geçiyormuş ve kuş bu kokuyu alıp yumurtasını kırıyormuş böyle bişey varmı .. Varsa ben yumurtaları elime alıyorum kontrol ediyorum boşmu dolumu koyuyorum gene yatıyo kuşlar.Bu söylenti doğrumu

2. oguzhan_06

Yumurta 1 haftalık oldugunda 1 kez kontrol edilir. Doluysa doludur. Boşsa boştur. Doluyken boşaldımı diye bir şey sözkonusu olmaz.

Bu durumda 1 kez yumurtaya bakmanla kuş yumurtayı kırmaz. Rahatsız edersen kuluçka süresinde hepsini kırabilir veya yatmayabilir. Aynı durum yawru sürecindede geçerlidir. Devamlı yumurtalıgı kurcalamak yawruların beslenmesine engel olmak gibi birşeydir.

Size tavsiyem yumurtalara el sürmeyin mümkünse ve yavrulugunuzu yavrular çıktıktan sonra günde 1 kez ölen yavru varsa almak için açın.

3. Serkan KILINÇ

Beğenileri:
    0
    ben zaten bi kere bakarım yumurtlara boşmu dolumu diye sonra yumurtlar çıkmaya başlayınca arada bakarım okadar.

4. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    evet böyle birşey var sadece kuslar için değil normal tavuk güvercinler içinde bu durum söz konusu cok ellenirse yumurtaları kırar hatta kuluckayı bırakır yatmaz .

5. Serkan KILINÇ

Beğenileri:
    0
    sağ olun örenmiş oldum

6. Emre TAVLAN

Emre TAVLAN Active Member

Beğenileri:
    9
    Dokturmussun kardessss

7. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    Bu nereden cıktı simdi aslında güzel ve dogru seyler söylemiş :)

8. Hilal Mutlu

Güvercinlerin yumurtalarına bakar dururdum, yattılar hep. Ama yumurtanın yerini değiştirdin mi oturmuyorlardı. :D

9. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    fazla kurcalamamak gerekiyor,anne kuş rahatsız oluyor bazen yatıyor bazende yatmıyor

10. Emre TAVLAN

Emre TAVLAN Active Member

Beğenileri:
    9
    Eee tmm dokturmus iste dogru demis:)

11. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    Yavrular çıkana kadar 3-4 günde bir bakmak yeterlidir. Yumurtalar kırıldıktandan sonra günde 1 kez bakmak en idealdir. Ama benim kuşlar alışkın oldukları için yarım saatte bir kontrol ederim ellerim, yumurtaları başka çiftin altına koyarım sorun etmezler ama bu her kuş için geçerli değil.

12. Serkan KILINÇ

Beğenileri:
    0
    Sag olaasin ekin kardes

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

13. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    sizde galiba güvercinciydiniz :)) güvercin üretmekte beslemekte bir başka zevk.

14. Hilal Mutlu

Daha çok babam besliyor ama yardımcı oluyorum, elbette :p

Sayfayı Paylaş