petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yumurta

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve ugur_dagdelen tarafından 10 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. ugur_dagdelen
    Gizli

selam arkadaslar kuşumun altında bır adet yumurta var ve devamlı yatıyor bunun boş olma ıhtımalı varmı yoksa 18 21 gun arasında kesın cıkarmı ? Not : kuş ustunden hıc kalkmıyor

2. Ezel ALBAYRAK

Ezel ALBAYRAK Active Member

Beğenileri:
    0
    Boş-dolu, 4-6 gün arası belli oluyor.

3. ugur_dagdelen
    Gizli

Yumurta suan 14 gunluk oldu boş olsa ustunde yatarmı ?

4. Ezel ALBAYRAK

Ezel ALBAYRAK Active Member

Beğenileri:
    0
    Normalde yatmaz ama her dişinin tavrıda 1 değil, baktınızmı boş mu dolumu diye? el feneriyle bir bakın isterseniz.

5. ugur_dagdelen
    Gizli

Ben ılk kızgınlık yumurtasında kafesın ıcınden yuvalıga koymustum elledım dıye yumurtayı yemıstı oyuzden bu yumurtaya hıc dokunmadım ama yattıgına gore beklıyorum ınsallah dolu cıkar dıye ılk yavrum olucak

6. Murat KARAYILAN

Murat KARAYILAN Active Member

Beğenileri:
    0
    bu resim yardımcı olacakdır.

7. ugur_dagdelen
    Gizli

dostum ben elıme alınca kus rahatsız olup yer dıye korkuyorum ondan almıyorum elıme boş yumurtaya yatrmı kuş ?

8. Tuğrul KAYA
    Gizli

Benim kuş 18 gün yattı boş yumurtalara, en sonunda boş olduğunu görünce fener ile aldım altından. Manyak kuş yatacam diye ölecekti.

9. Murat KARAYILAN

Beğenileri:
    0
    kuş tahminimce dolu yada boş olduğunu anlamaz iç güdüsü olarak yatmaya devam edecekdir. ancak kuluçkaya siz müdahale edebilirsiniz.

10. ugur_dagdelen
    Gizli

fener tutuncamı bellı oluyor bu boş dolu oldugu

11. Murat KARAYILAN

Beğenileri:
    0
    aynen öyle fenerle tuttuğunda sarıysa boşdur eğer doluysa sarının ortasında damarlaşmaya başlamıştır zaten görürsün.

12. ugur_dagdelen
    Gizli

dişi kuş kırmazmı yumurtayı ellıyınce ?

Sayfayı Paylaş