Karadeniz Pet

yumurta

selen canaydın bedel

Onursal Üye
Arkadaslar baslikta da dedigim gibi diside yumurta var ama yumurta gelmiyor.popo kismindaki tuyler acildi kanatlar dustu

Tıkanma olabilirmi kontrol ettinmi

Alıntı:

Bu durum, uygun yetiştirme koşullarında, kuşların arasında nadirdir.

Dişi kuş yumurtlamakta güçlük çeker, kendini boş yere yumurtlamaya zorlar, kafesin dibinde hareketsiz durur ve elle müdahale edildiğinde kaçmaz. Ele alındığında, karın bölgesinin altında yumurta hissedilir.

Normal şartlarda bir yumurtanın oluşması ve yumurtlanması 24 saatte olur.

Bir dişi; aşırı soğuktan, aşırı yumurtlamadan, yaşlılıktan, bazı element (calsium) eksikliğinden dolayı strese girer ve acı çeker.
Bu durum yeterli gıda ve element takviyesi ile önlenebilir.

TEDAVİ:
Zamanında müdahale ile bu sorun çözülebilir. Anüs etraf ve içi mineral yağla bir damlalık yardımı ile yağlanır. En az 32 derece olan hastane kafesine konulur. Eğer işe yaramaz ise ilaç tedavisi için veterinere göstermek gereklidir. .
Oksitosin (20 ünite / ml): 0,01 ml
Kalsiyum enjeksiyonu da gereklidir.

Benim durumumda öyle. Popoda açılma, yuvadan çıkmama, yuvayı tüyleriyle doldurma, 9 gündür günde 2-3 defa çiftleşme... Ama hep hüsran. :(

4038.jpg
4039.jpg
4040.jpg
4041.jpg
4042.jpg

Sent from my GT-I9300 using Forum Fiend v1.0.1.

Selen hanım su fotoları düz koyma imkanı yokmu :D bakıcam diye kafayı 360 derece çevirmem gerekiyor :D Ama yumurta var o kesin

Kuzum bizim hatunlar keyiflerine düşkün çıktı. :D Benim kızda öyle. Valla deli oluyorum poposuna yağ süreceğim en sonunda. :D

Aha aynen valla alicam zeytinyagini surucem poposuna simdi rahar cikarirsin kizim dicem :)hayir hayvana aciyorum diskis nerdeyse kafam kadar oldu :):) benim kuduruk erkekte rahat birakmiyor yuvalikla disi arasinda mekik dokuyor

Aha aynen valla alicam zeytinyagini surucem poposuna simdi rahar cikarirsin kizim dicem :)hayir hayvana aciyorum diskis nerdeyse kafam kadar oldu :):) benim kuduruk erkekte rahat birakmiyor yuvalikla disi arasinda mekik dokuyor

Ahahaha al benden de o kadar. Başka kuş olsaydı şimdiye 10 kere yumurtlamıştı. :D Valla sürsek mi kız. Bu sefer iyice strese girmesin :D

Ahahaha al benden de o kadar. Başka kuş olsaydı şimdiye 10 kere yumurtlamıştı. :D Valla sürsek mi kız. Bu sefer iyice strese girmesin :D

Yok benimki strese girmiyor yada giriyor belli etmiyor yumurta falan yediriyorum mamaligina koyunca yemiyor elimlen verince yiyor :) en sonunda surucem zaten cok uysal sakin bir hayvan elime geliyir ben elimi sokunca helak oldu zavallim ya :)

Eğer yumurta var ve çıkmıyor ise [YOUTUBE]D0px1-Ur7po[/YOUTUBE]
buna benzer bir yöntem iyi olur ama veterinere gidin yumurta çıkmıyor ise

Ay Allah korusun ya tıkanma falan yoktur bizimkilerde. :D

Ve ilk yumurtamiz geldi ilk yumurtanin ustune oturmaz dimi arkadaslar ikincisinden sonra oturmaya basliycak ?

hayırlı uğurlu olsun umarım devamı gelir ve sağlıklı yavrularınız olur :)

Geri