Karadeniz Pet

Yumurtadaki çifti rahatsız etmeme?

Mustafa Murat KARACAKAYA

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar merhaba,

Daha önce beklemediğim bir anda kafes tabanında yumurta gördüğümü söylemiştim.
Ben çiftimden umudumu kestiğim bir anda geldi yumurta.
Kuşlar benim odamda.
Gün içinde müzik vs. epey ses çıkardığım için rahatsız ettiğimi, dolayısı ile yumurtayı attığını düşünüyorum.
Yumurtayı farkettikten sonra, odayı terkettim :)
Gece yatmadan yatmaya giriyorum odaya.
Yuvalığa hiç bakmıyorum mesela.
Bu problem oluşturur mu?
Yemliğe yem koymamda, suluğa su koymamda sakınca var mı?
Yemlik akıllı yemlik ama, suluktaki suyu kaç günde bir değiştirmeliyim?
Suluğu çıkarırken ister istemez kafes sallanıyor çünkü, dişi de direk dışarı fırlıyor.
Mama takarken, suluğa vitamin eklerken rahatsız olurlar mı?

Arkadaşım mutlaka günlük su değiştirin. Hatta mümkünse hafta da 2 kez sularına vitamin koyun. Bu arada hergün de yapsanız olur ancak en az haftada 3 kez havuçlu yumurtalı mama verin. Ayrıca kum ve kalamar kemiğini eksik etmeyin. Çok da rahatsız etmezseniz gerisini onlar hallediyor zaten

Arkadaşım mutlaka günlük su değiştirin. Hatta mümkünse hafta da 2 kez sularına vitamin koyun. Bu arada hergün de yapsanız olur ancak en az haftada 3 kez havuçlu yumurtalı mama verin. Ayrıca kum ve kalamar kemiğini eksik etmeyin. Çok da rahatsız etmezseniz gerisini onlar hallediyor zaten

Katılıyorum.. Yem ve sularına dikkat edin gerisine karışmayın

Katılıyorum.. Yem ve sularına dikkat edin gerisine karışmayın

Bunları yaparken de rahatsız olmazlar değil mi?
Ben abartıyorum.
İlk yumurtayı atmasından dolayı korktum.
Bir de erkek sürekli dışarı çıkmak istiyor, beni görünce de çıldırıyor.

Erkeğinizi dışarı çıkmayın merak etmeyin 10 dakikalık bu rahatsızlıklarla herhangi bir sıkıntı olmaz

Geri