Karadeniz Pet

Yumurtadan çıkan yavruyu beslemek. Lütfen çok acil yardım edin.

• Konbuyu başlatan gld_43
  • Başlangıç tarihi
G

gld_43

Guest
Bugün 5 yaşındaki albino kuşumun ilk kuluçkasından ilk yavrusu çıktı ama besleyemiyor yavruyu yumurtalar gibi altında kalacak sanıyor. Hiç bir şekilde beslemiyor. Kendisine de mama veriyorum ama bir aydır hiç yemiyor. Elimi değdirmeden peçetenin üzerine alıp eti cici bebeyi sulandırıp şırıngayla ağzına damlatıyorum kendi yutuyor yavru. Mama olarak ne vermeliyim?? Tarifiyle verir misiniz? Havuçlu yumurtalı mamadan yaptım anne yemiyor yumurtasız denedim yine yemedi sadece yemini yiyor. Erkeğede vermiyor yavruyu. Kursağında biraz hava var gibi birde. Ben kursağına hortum vb. Şeyler sokamam. Lütfen yardım eder misiniz???

İlk 2,5-3 saat aç kaldı. Daha sonra beslemeye başladım. Ne kadar arayla vermeliyim onu da bilmiyorum. Ne kadar açlığa dayanır??

Elle besleme mamaları ve şırıngaları var yavrulara akviye olarak destek verebilirsin sabah akşam. Ayrıca her sabah haşlanmış yumurta havuç ve galete ununu karıştırıp taze taze vermek lazım. Yavruların kursağını sürekli kontrol edip. Takip altında tutmak gerek ywni yumurtadan çıkan yavru en fazla bir gün dayanabilir yada 12 saat

Bi yerde okumustum hero baby kucuk kavanozlardaki bebek mamasi da veren varmis. Ben de nolur nolmaz diye aldim bir tane duruyor.

Elle besleme makineleri maalesef bulunduğum yerde yok. Bebek mamalarıda çeşit çeşit . Havuçlu yumurtaliyida anne yemiyor maalesef. :((

sırınga ile beslemeye devam et yumurtanın sarısı ve bebe bıskuvisini karıştır su ile sıvı kıvamını ayarla ver .hero baby tahıllı yada sebzelı olanını da verebılırsın

Çok teşekkür ederim. Ne kadar aralıklarla vermemi tavsiye edersiniz??

Tekrar teşekkür ederim. Birde kursağındaki hava için bişeyler yapmalı mıyım?

Tekrar teşekkür ederim. Birde kursağındaki hava için bişeyler yapmalı mıyım?

hava o harekekt etikce kendinden cıkıyor birde azına sıkıp yemiyorsa azının ucu kırılmış kutdanla acıp b iyandan şırınayla basınız

Yavru şu an küçük olduğu için sırt üstü tutup damlalıkla damlat ağzına.Hava mevzusu ise sen yem vermeye çalışırken hava veriyorsun arada demek.Hafif masajla çıkart havayı ki yeme yer açılsın.Ilık şekilde ver yoksa kusar mamayı.

benim dişi albinom ilk yavrulamada ölmüştü biri 2 günlük biri 4 günlük iki yavruyu elle beslemek zorunda kalmıştım :( zor oluyor ama oluyor. ben evde mama hazırlamıştım ve bazen ülkerin kavanoz mamalarında tahıllı ve meyveli olanlarından vermiştim. besleme şırıngası bulamamıştım. 0.5 mm normal şırıngalarla beslemiştim. yavruyu çok nazik tutmalısın ağzına şırıngayı kuyunca o zaten bebek gibi emmeye çalışıyor. sende çok hafif mamayı veriyorsun ama azar azar. ben çalıştığım için sabah akşam beslemiştim. KOLAY GELSİN :)

Mamanın içeriği önemli. Yurdışında bebek papağanlar için evde sulandırarak kullanılabilecek mamalar var ama maalesef ülkemizde mevcut değil. Klasik yumurta maması beslenmesi için yeterli değil. İçine kabuksuz yem, kırık buğday, kabuksuz yulaf, mısır unu, irmik, pirinç unu, bira mayası çeşitli sebze meyveleri yada bebekler için satılan meyve pürelerini mikserle karıştırarak vermelisiniz. Klasik bebek mamaları ve bisküvileri kuşlara uygun değil onlarla beslemeyin.

5 yaşında hemde hiç kuluçka gecirmemis kuşu ciftlestirmek çok yanlış.

Geri