Karadeniz Pet

yumurtadan çıktıktan sonra

beyza atasoy

Meraklı Üye
benim dişi kuşum şuanda yumurtlamakta 4. yumurtasını bekliyoruz yavrular yumurtadan çıktıktan sonra erkeği yanında alsm mı kıskanırmıki yavrulardan

Sakın alma çünkü erkek dişiyi besler dişide yavruları erkek olmassa dişi yorulur habire yem yemeye çıkması gerekir o zaman yumurtalar soğur.

kuluçkadan sonra önce değil

Bi daha yavrulamasını istiyorsan alma.istemiyorsan yavruları yuvadan attıkdan sonra al.

yavru bidaha istemiyorum ama kuşun dinlenmesi için ayırmalımıyım

benim dişi kuşum şuanda yumurtlamakta 4. yumurtasını bekliyoruz yavrular yumurtadan çıktıktan sonra erkeği yanında alsm mı kıskanırmıki yavrulardan
Öncesi sonrası kesinlikle alma yanından. Erkek, yavrular olunca anneyi besler. Anne de yavruları. Yeri gelir baba besler, anne beslemezse. Kaldı ki erkeği aldınız diye dişi yavrulara bakmayabilir. Eğer erkek dişiye zarar vermiyorsa ayırmayın.

yavru bidaha istemiyorum ama kuşun dinlenmesi için ayırmalımıyım
Yavru istemiyorsanız ayırmalı mısınız? Eş olan kuşları birbirinden ayırdığınızda durgunluk yaşayabiliyorlar. Daha sonra üzülmeyin, erkeğe ya da dişiye bir şey olursa Beyza Hanım?

Öncesi sonrası kesinlikle alma yanından. Erkek, yavrular olunca anneyi besler. Anne de yavruları. Yeri gelir baba besler, anne beslemezse. Kaldı ki erkeği aldınız diye dişi yavrulara bakmayabilir. Eğer erkek dişiye zarar vermiyorsa ayırmayın.
yok tam tersi erkek dişi yuvalıktan çıkınca peşinde koşturur çok iyi anlaşıyorlar peki ayırmamalıyım ozamna birde erkek kuşumunda ara sıra yuvalıkta olduğunu görüyorum sıkıntı varmı yoksa olması gereknmi

Beyza, bu akılları nereden alıyorsun bilmiyorum. Ama olmayacak şeyler soruyorsun.
Yavrular en az 20 günlük olmadan ayırmamalısın. Ayrılacak olan da dişidir. Erkek değil.
Dişi de bakar aslında ama dinlensin diyorsan dişiyi ayırmalısın. Dediğim gibi en az 20 günlük olduğunda en son yavru.

Geri