Karadeniz Pet

yumurtadan ses geldi acillll !!

serengineer

Meraklı Üye
arkadaslar yumuttalari kontrol ederken elime aldigimda icinden ötüs sesi geldi ve bikac tekme atti bana bundan once 1 yavru cikamadi kac gunluk oldugunu bilmiorm ama 17 ya da 19 olabilir ne yapmaliyim ?

Merhaba ;

Tekme atma gibi bi şansı yok :) gagasıyla yumurtayı kırmaya çalışır sadece.
Eğer gününü doldurduysa aşağıda ki linki inceleyin ve çıkarma işlemini siz yapın
Yumurtadan çıkarma

Merhaba ;

Tekme atma gibi bi şansı yok :) gagasıyla yumurtayı kırmaya çalışır sadece.
Eğer gününü doldurduysa aşağıda ki linki inceleyin ve çıkarma işlemini siz yapın
Yumurtadan çıkarma

gününü doldurdugu konusunda kesin bi fikrim yok çnkü işaret koymamıştm. şuan yumurta var ve bu da 15- 17 veya 19 günlük olanlardan biri..gagasıyla da vurmuş olabilir sonuçta içerden bi darbe sözkonusydu yumrtaya.. 17 günlük olsa ve çıkarsam çok farkeder mi ?

Şimdi şöyle özetleyim ;
Benim çiftimin de 4 yumurtası var ilk yavru 17 gün sonra çıktı yani 08.07.2014 tarihinde
Bu akşam tekrar kontrol edeceğim ''yumurtanın 2 si doluydu bu arada''
Eğer hala çıkan yoksa 2 yumurtayı ben kırıp çıkarmayı deneyeceğim.
Yani ben 3 gün daha bekledim müdahale etmemek için :) Sizde 17-19 günlük arası
düşünüyorsanız 1 gün daha bekleyin derim yine çıkmamışsa siz müdahale edin.

Son düzenleme:
Yumurtayı delmişse 2 saat içinde kendi çıkar.
Delmemişse akşama kadar yolu var.

alt kısmında delik şeklinde bi incelme var sanki ilk ordan kırıcakmış gibi. tmm bekliyorum bi gelişme gördügümde kabukta müdahale ederim. yoksa akşama akdr kendi çıkar umarım teşekkür ederim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:50 -->-> Daha önceki mesaj 08:49 --

Şimdi şöyle özetleyim ;
Benim çiftimin de 4 yumurtası var ilk yavru 17 gün sonra çıktı yani 08.07.2014 tarihinde
Bu akşam tekrar kontrol edeceğim ''yumurtanın 2 si doluydu bu arada''
Eğer hala çıkan yoksa 2 yumurtayı ben kırıp çıkarmayı deneyeceğim.
Yani ben 3 gün daha bekledim müdahale etmemek için :) Sizde 17-19 günlük arası
düşünüyorsanız 1 gün daha bekleyin derim yine çıkmamışsa siz müdahale edin.

yumurtada bi gelişme görmedigim sürece akşama kadr beklicem teşekkür ederim..

alt kısmında delik şeklinde bi incelme var sanki ilk ordan kırıcakmış gibi. tmm bekliyorum bi gelişme gördügümde kabukta müdahale ederim. yoksa akşama akdr kendi çıkar umarım teşekkür ederim

Sen şimdi hiç elleme Seren, delik varsa 2 saat sonra tekrar bak açmaya başlamışsa kabuğu elleme kendi yapar. Değişiklik yoksa 1 fotoğraf yolla bakalım.
Ama eminim kendi çıkar.

Sen şimdi hiç elleme Seren, delik varsa 2 saat sonra tekrar bak açmaya başlamışsa kabuğu elleme kendi yapar. Değişiklik yoksa 1 fotoğraf yolla bakalım.
Ama eminim kendi çıkar.

tmm Levent Bey, 2 saat sonra çıkmam lazm evden çıkmadan son bi kontrol daha yapıp bilgi vericem durumla iligli..

sonuç ney çıktımı senmi çıkardın

Sen müdahale etme, kendi çıkar o

müdahale edenlerin sonunu gördük.Bırak içgüdüsü halletsin ;)

1 saat kadr once eve geldiğimde yumurtada catlaklar vardi diger yumurtanin basina gelenin aynisini yasamamk icin ben cikardim ve suan annesinin yaninda beslenmede :) yardim eden arkadaslara ve buyuklerime tekrar tesekkurler..

Hayirli olsun yeni yavru mubisiniz. :)

Geri