Karadeniz Pet

Yumurtadan ses gelmesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

recai yılmaz

Meraklı Üye
Merhaba,

Yumurtalardan dün yada bugün yavru çıkmasını bekliyordum. Daha önce yumurtaları kontrol etmemiştim. Sabah kontrol etmek için ışığa koyduğumda sanki içeriden ses geliyor gibi hissettim. Böyle birşey olabilirmi yoksa bana mı öyle geldi acaba?

Yavrular yumurtadan çıkmaya hazırlarsa, çıkış zamanları yaklaşmışsa yumurtadan yavruların sesleri gelebilir. Ben zaman zaman yumurtaları kontrol ettiğimde yavruların yumurtadan gelen seslerini duyuyorum. Dediğim gibi ses geliyorsa yavrular hazırdır ve en fazla 24 saatte yumurtadan çıkacaklar demektir.

Yavrular yumurtadan çıkmaya hazırlarsa, çıkış zamanları yaklaşmışsa yumurtadan yavruların sesleri gelebilir. Ben zaman zaman yumurtaları kontrol ettiğimde yavruların yumurtadan gelen seslerini duyuyorum. Dediğim gibi ses geliyorsa yavrular hazırdır ve en fazla 24 saatte yumurtadan çıkacaklar demektir.

inşallah Nevzat Hocam :)teşekkürler bilgi için

Anladım Levent bey. Kafes havalandırmalı balkonda duruyor. Çokta korkutmak istemiyorum dişiyi.

Rica ederim. :) Bir de şöyle birşey var: Yumurtadan kuşların viyk viyk sesleri geliyor ve kuşların bu sesini duyduğunuzdan 1 gün geçtikten sonra hala çıkamıyorlarsa, ses duyduğunuz yumurtaya müdahale etmeniz gerekebilir. Bazen yumurtadan kendileri çıkamıyorlar.

:) aynen öyleydi ses :) (viyk viyk)

Yarın sabaha kadar bekleyim çıkmazsa kürdanla ufak ufak açmaya çalışacağım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:18 -->-> Daha önceki mesaj 09:39 --

8bLbpk.jpg

DR5Rnl.jpg

Sabah yumurtanın birinden ses geliyordu. Az önce baktım yumurtanın birinin üzeri açılmış. BU açıklık yavru çıkacağındanmı yoksa dişi kırmış olabilirmi? Üstten açıklıl olması ilgilinç geldi bana?

Yavru dışarı çıkıyor. En geç akşama kadar yumurtadan çıkar. Yarın sabaha yumurtadan çıkamazsa açıklığın olduğu yerden dikkatli bir şekilde ufak ufak yumurta kabuğunu kırarak yavruyu çıkartabilirsiniz.

İnşallah hocam. Genelde yumurta ortadan çatlamazmı :) bana değişik geldi :)

Benim gördüğüm yumurta çıkma girişimleri hep bu şekildeydi. :) Ortadan da çatlıyor mu bilmiyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri