Karadeniz Pet

yumurtadan yavru cıkmadı

bettikler

Meraklı Üye
martın 19 unda ilk yumurtasını yaptı kusum ama 21 gün gecti hala yumurta cıkmadı ne yapmam lazım içleri dolu ısıkla baktım

ilk yumurtayı catlatsammı aceba ? içinden cıkamaz ise kaç günde olür yavrucagız

Bekleyin yumurta zaten ilk gunki gibi sert ve sağlam olmuyor kabuğu hafif esnek ve yumuşak, vakti gelince çıkar, şimdi siz çatlatırsanız yavru tamamlamamış olabilir, bu da yumurtanın ziyan olması demek,

evde buhar makınası vardı kısık konumda actım ev nemlensin diye malum bulunduğum yerde nem oranı cok düşük bi avusturalya havası oluşturuyum bari :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:06 -->-> Daha önceki mesaj 00:51 --

-----------------------

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:11 -->-> Daha önceki mesaj 14:06 --

------------------

çıkması lazım..yumurtalardan civciv sesi gelmiyor mu? ışıkla baktığında kımıldaması lazım..içinde ölmüş de olabilir.

aynı sorun bendede var ama bende ışıkla baktıgımda hareket ediyor birde 19.gün bu yüzden bekliyorum sende beklemelisin

boşsa ondandır ilk kuluçkada olur genelde boş

boşsa ondandır ilk kuluçkada olur genelde boş

İci dolu isikla baktim

GT-S5360 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:08 -->-> Daha önceki mesaj 18:25 --

---------------------

Geri