petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yumurtadan yavru çıkmadı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Rukiye Kalyoncu tarafından 10 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

1. Rukiye Kalyoncu

Beğenileri:
    2
    Merhaba arkadaşlar,dişi kuşumun şu an yuvalıkta 4 tane yumurtası var ilk yumurta 22 Nisan da gelmesne ragmen dün 18.gün olup yumurtadan çıkması gerekmesine rağmen yumurtadan halen daha yavru çıkmadı bugün 19.gün ve yumurta boş mu acaba diye kontrol edeyim dedim ve baktığımda yumurtanın dolu olduğunu gördüm ayrıca bu normal mi bilmiyorum ama yumurtadan cik diye sesler geliyordu.(Belki de yanlış duymuş olabilirim ama bence doğru duydum yani bu normal bir şey ise :D :D :confused: )Sizce bu normal mi? Normalde dün yumurtadan çıkmış olması gerekiyordu ama bazen 21.güne kadar uzayabildiğini duydum sürenin.Şimdilik yapabileceğim bir şey var mı yoksa bir kaç gün daha beklemelimiyim? Tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum.Şimdiden teşekkür ederim.

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Rukiye yumurtaları elleme sakın. Ölmediyse yavru içinde birkaç güne çıkacaklar.
    Genelde 3. yumurtadan itibaren yatarlar. 3. yumurtanın geliş tarihi Muhtemelen 26 Nisan. 18-19 gün ekle üzerine. Henüz 14 gün olmuş.

3. Rukiye Kalyoncu

Beğenileri:
    2

Yok yumurtalara ellemedim :) Geçen seferki olaydan sonra aklım başıma geldi :rolleyes: Yuvalıktan flaşla baktım ki ona bile kızdı bizim dişi kuş :( Neyse artık , o zaman daha 4 gün daha var :eek: Çok teşekkür ederim :) :)

4. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Cik diye ses geliyorsa yarın yavru çıkar karismayin siz maşallah

Sayfayı Paylaş