petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yumurtadan Yavru Cıktı Lutfen Yardım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve fatihsahin tarafından 23 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. fatihsahin

Merhaba ,

3 Tane Muhabbet kusum var Tek kafeste. bir yetiskin 5 yasında disim vardı 2 erkek bir disi (bir yasında) aldım. erkeklerden biri hastalanarak vefat etti. 2 disi 1 erkek kaldı. nitekim yumurtalar 4 yasindaki disimden gelmeye basladı. ilk 3 yumurtayı kırdı, yuva taktım yuvaya obur disi girdi. 5 yasindaki disi kafesin tabana 5 yumurta yapti. simdi yumurtalardan birinden yavru cıktı. Arada diger disiyle baba olan kafesteki tek erkek opusuyor falan. anlamiyorum.

kafesten diger disiyi ayirmalimiyim?

ustunden kalkmıyor yuvaya girmiyor diye soktum yuvayi temizlik yapmayin yaziyor heryerde oyuzden kafeste baya pislendi alti. 4 yumurta(sanirim bozuk) birde yavru. anne hepsinin uzerinde oturuyor. yanina yaklastirmiyor yavru 2 gunluk bakamiyorumda yedirdimi yedirmedimi diye. daha ilk ciftlesmesi. bundan once 4 sene yanliz yasadi.bayada vahsi.ele falanda gelmiyordu.

Tavsiyelerinize ihtiyacim var.

Tesekkurler.
    Saygilarimla
    Fatih

#1 fatihsahin, 23 Ocak 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 23 Ocak 2014

Sayfayı Paylaş