Karadeniz Pet

yumurtaklık için yardim.

• Konbuyu başlatan Cem Temiz
  • Başlangıç tarihi
C

Cem Temiz

Guest
kendi yapimim olan bir yumurtaklik taksam kuşlar onda çifleşirmi ve kafesin içine koysam olurmu ?

cem kardes ben kafesın altına yumurtlaya kus gordum hemnde yavrularu cıkmıstı yapar herhalde yunus la ezel daha ıyı bılır...

kuşlar yuvalığa sadece yumurta için girerler diye biliyorum ve ölcüleri yada dengesi önemli olmalı hobi amaçlı yapıyorsan yap ama riske atma bi 5 10 liraya al durumun varsa

ula cem senın kusları hep berber yumutlatacaz :D

marangoz den ona göre almiştim tahtalari o 5 10 liralik olan larla bire bir yaptim. netten ölçüleri fln vardi ona göre gereken tahtalari aldim...

yuvanın köseleriden ısık girmeyecek sekilde yapabilirsin. yani problem olmaz yumurta yaparlar senin yaptıgın yuvaya da. kafesin içine koyma konusuna gelince yumurta yapınca ben kontrol etmem dersen koy. yumurta kontrolü yapıcaksan kafesin içerisine koyma

eline sağlık o zaman kardeşim ortasında dişi yumurtaları toplayabilsindiye hafif bir oyuk varsada tak bakalım ALLAH bol sağlıklı yavru nasip etsin :)

yuvanın köseleriden ısık girmeyecek sekilde yapabilirsin. yani problem olmaz yumurta yaparlar senin yaptıgın yuvaya da. kafesin içine koyma konusuna gelince yumurta yapınca ben kontrol etmem dersen koy. yumurta kontrolü yapıcaksan kafesin içerisine koyma

kontorol etmicem dogada nasıl besliyorlarsa yavrularini o şekil bakmaya çalişcam ara sira tabiki yavrulari doğunca onlara yardım edicem.

Kuşlar normal şartlar altında yağmur yağmadıkça kafeste çiftleşiyorlar Cem bey.

Yuva içerisinde çiftleşenlerde çıkıyor bazen,

yuvalığı bence kafesin içerisine koymayın koyanlarda var tabi ama verim alıyorlarmı bilmiyorum kafes içinde yuvalık bana sakat geliyor vedde yer kaplıyor

emre mesaj kasmak için abuk sabuk şeyler yazma. bilgin varsa yaz mesaj im cok olsun diye yazi yazama

gecenın bırınde ısım yok msj cogaltcam gecen gun sana akıl verırkeen yazma demıyodun karsında 27 yasında adam var ona gore konus

kontorol etmicem dogada nasıl besliyorlarsa yavrularini o şekil bakmaya çalişcam ara sira tabiki yavrulari doğunca onlara yardım edicem.

Benim şahsi tavsiyem kafes dısında olması cünkü kontrol gerekli birsey. mesela yumurtalar boş ise dişi kusu bosuna yormus olursun. bu en basit örnek.

gecenın bırınde ısım yok msj cogaltcam gecen gun sana akıl verırkeen yazma demıyodun karsında 27 yasında adam var ona gore konus

sende dalga geçer gibi mesaj atama okey gerginlik te yaratmaya çalişma benım için yaş fark etmez. bende senın sandıgın kadar kucuk biri degilim 23 yaşindayim... okey.

emre mesaj kasmak için abuk sabuk şeyler yazma. bilgin varsa yaz mesaj im cok olsun diye yazi yazama

Arkadaslar şahsi problemleriniz varsa bunu konu baslıgı altında degil özel mesaj yoluyla cözmeye calısın. sonucta burası bilgi paylasımı için yapılmıs bir site.

Arkadaslar şahsi problemleriniz varsa bunu konu baslıgı altında degil özel mesaj yoluyla cözmeye calısın. sonucta burası bilgi paylasımı için yapılmıs bir site.

onur bey once laf atan o arkadaş ben degilim dalga geçer gibi cevap veriyor biz buraya kendimizle dalga geçilmesi için üye olmadik bilgilenmek ögrendiklerimizde yeni gelen arkadaşlara ögretmek için burdayiz.

he bıde bu kanat kesimi konusuna bak bakalıım sen bu konuyu acamadan once ben senı o konuda gorunce ne yazmısım senı merak edıp yakısmadı sana

onur bey once laf atan o arkadaş ben degilim dalga geçer gibi cevap veriyor biz buraya kendimizle dalga geçilmesi için üye olmadik bilgilenmek ögrendiklerimizde yeni gelen arkadaşlara ögretmek için burdayiz.

Hepimizin amacı o zaten hem yeni bilgiler ögrenmek hemde bildiklerimizi paylasmak için buradayız.

Geri