Karadeniz Pet

Yumurtalar boş gibi geldi bana.

messevim

Meraklı Üye
İlk yumurtayı 13 Ağustosta 2. Yumurtayi ise 17 Ağustosta yumurtladı.

1. Yumurta (yumurtanın üstünde çok ufak bir çatlak var. Gaga ile kırılmışa benziyor.

96e77af4196f86e56a67e3bfa3b6d77c.jpg

2. Yumurta
73c5a46524d28b14dacad6d5726780cc.jpg

Yumurtalar dolumu boşmu? Ayrıca kuş başka yumurta yumurtlamadi. Sadece iki tane yumurtladi ve üstüne yattı.

1. yumurta zaten delinmiş. Zarıda deldiyse hiç şansı yok . Bu haliylede yok bence. 2. yumurtada boş gibi duruyor üstünden 14 gün geçmiş belli olurdu dolu olsaydı.

Sonuçta buradan foto ile yorum yapılıyor. Eminseniz boş olduğundan altında tutmanın bir anlamı yok. Yeni kuluçka için şans vermek lazım dimi ;)

İçinize sinmediyse bu videoyu da izleyebilirsiniz. Şahsen yumurtalarınız boş gibi duruyor.

Bence de yumurtalar boş. Altından alın ki yeni kuluçka için girişimlere başlasın ciftiniz.

yumurtalar foto da anlaşıldığı kadarı ile dediniz kadar süre geçti ise yumurtlayalı "boşlar". tabi fotoğraf yanıltabilir her zaman gerekli wideo ları inceleyip son kararı kendiniz verin. 7. günde dolu yumurta kendisini belli etmeye başlar. boş olduğuna eminseniz alın boşa yorulmasın dişi

Bugün çatlak olan yumurtayı elime aldım hafif salladım içinde hissettim birşeyler sallandı. Yumurta boş değildi. Bende yumurtalari ellemedim. Kararsız kaldım.

Bugün çatlak olan yumurtayı elime aldım hafif salladım içinde hissettim birşeyler sallandı. Yumurta boş değildi. Bende yumurtalari ellemedim. Kararsız kaldım.
Sizin karariniz. Ama şoyle yapabilirsiniz. Yumurtaya karanlik bir ortamda ışık tutun. İçinde sallanan sıvı ise yumurta bozuk demektir. Bukadar surede yumurta icindeki yavru olusmaya baslamis olmali ve damarlari gorulmeli

Sizin karariniz. Ama şoyle yapabilirsiniz. Yumurtaya karanlik bir ortamda ışık tutun. İçinde sallanan sıvı ise yumurta bozuk demektir. Bukadar surede yumurta icindeki yavru olusmaya baslamis olmali ve damarlari gorulmeli
Şimdi tekrar çektim. İçinde damardan ziyade ufak çizgiler var. Damara pek benzemiyor. Sanki boş gibi. Ama atmaya kıyamıyorum. Kuşumun ilk yumurtalari :/

ef1e54a9ad48fb41e42a0464978cf310.jpg

Zaten yumurta cikali 18 gun olmus. 1 kac gun daha bekleyin cikmazsa zaten kulucka suresi dolmus olacak

Yumurtalarınız boş kuşların altından alabilirsiniz boşuna yatmasınlar inşaallah birdahaki kuluçkada yavrularınız olur

Yumurtalarınız boş kuşların altından alabilirsiniz boşuna yatmasınlar inşaallah birdahaki kuluçkada yavrularınız olur
Bugün yumurtaları kırdım içlerinden sarı sıvı çıktı. Sanırım bozulmuşlar veya döllenme olmamış.

JY-S3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Zaten yumurta cikali 18 gun olmus. 1 kac gun daha bekleyin cikmazsa zaten kulucka suresi dolmus olacak
Bugün yumurtaları kırdım içinden sarı sıvı şeyler çıktı. Sanırım dediğiniz gibi ya yumurtalar bozuk veya döllenme olayı olmamış.

geçmiş olsun birdahaki kuluçka da daha tecrübeli davranış kuşlarınız sıkmayın canınızı

Bugün yumurtaları kırdım içinden sarı sıvı şeyler çıktı. Sanırım dediğiniz gibi ya yumurtalar bozuk veya döllenme olayı olmamış.

Geçmiş olsun. Bence çok büyük kayıp değil. Sonuçta 2 tane yumurtlamışlardı.Kızgınlık yumurtası bile olabilir bunlar. Asıl şimdi yeni kuluçka için iyi bir hazırlık gerekli. Kuşlarınızı iyi besleyin vitamin ve mama takviyesi yapın bence. Kafesinizde varmıdır bilmiyorum ama kalamar kemiği takın. Sonrada bekleyin :) Umarım bu defa dolu çıkarlar...

Üstünden bunca vakit geçmişken yumurtaların dolu olmasıyla ilgili hiç bir işaret yok.Belli ki boş.Bence anne babayı yormayın ve altından alın yumurtaları.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi