Karadeniz Pet

Yumurtalar bos mu anlamadim?

Muhammed KARAKAŞ

Meraklı Üye
Kuslarimin ilk yumurtalar ve 19 gun gecti. Bende cok tecrubesizim bakmadim yumurtalara pek. Simdi iki tanesine baktim o kadar gun gecti, yumurtaya isik tuttugumda tam ortada bi cizgi var. İsik tam ortada yari taraftan geciyor diger yari taraftan gecmiyor. Yumurtanin tamami isik gecirmez degil mi dolu olsa? Sadece yarisi dolu yumurtalarin. altindan alayim mi sizce?

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Arastirdim da geldim. O yuzden soruyorum yarisi dolu yumurtanin yarisi bos isik geciriyor. Gormedim boyle bi resim.

Damar vatmi yumurtanin icinde cekme sansin varsa bi resmini cekip koyarsan daha net bilgi olur

hocam simdi yatti ustune cikarsa cekerim. ilk hafta baktigimda damar vardi. simdi bakiyorum hani dolu yumurta isik gecirmez diyorlar ya tam yarisi gecirmiyor ama diger yarisi geciriyor. saga sola da cevirdim civik bisry degil icerdeki. acaba kurumus olabilir mi?

Yarısı doluysa yumurta doludur. Eger tamamı ışık geçirip içinde sarılık belli oluyorsa o zaman boştur.

21 güne kadar bekle 2-3 gün gecikme olabilir. Ama yine çıkmadıysa yumurtalar büyük ihtimal soğumuştur veya yavru kabuğu kıramamıştır.

Bence fazla kurcalama disi cikinca karanlikta yumurtaya isik tutup cek bakalim dolu yumurtaninda alt tarafi isik geciriyor bos gibi sen ona bakma

tesekkur ederim arkadaslar bekleyeyim bikac gun.

Geri