Karadeniz Pet

yumurtalar bos mu

keremonder

Yeni Üye
ilk yumurta 27 eylül'de gelmişti. Toplam 4 yumurta var. 15 ekim'de 18 gün doluyordu ama yumurtalar hala duruyor ve dişi kuş hala yumurtaların yanından ayrılmıyor. Erkek kuş yuvalığın önüne giderek dişi kuşu besliyor hala. En son dün kotrol ettim dişi kuş 5 dakikalığına çıktığında yumurtalar kırılmamıştı. Sizce ne yapmalıyım yumurtaları almam gerekir mi ya da ne zamana kadar beklemeliyim? Bilgisi olanların tavsiyelerini bekliyorum. Cevap için şimdiden teşekkürler...

yumurtaları el fenerı ile karanlık bır yerde kontrol et ve ılk yumurtadan sonra yazmazlar 2yada 3. yumurta oldukdan sonra yatmaya başlar

Yumurtaları fenerle karanlıkta bak damar varsa doludur. Resmini atayım dur.

Son düzenleme:
Işık yardımıyla yumurtaları kontrol edin dolu yumurtalar karanlık olur kapalı olur boş yumurtalar ise şeffaftır. Bir kaç gün daha dursun belki 3. yumurtadan sonra falan yatmaya başlamıştır

Hayır biraz daha bekleyin. Bazen 21 güne kadar uzayabiliyor. Ancak elinize bir fener alıp yumurtaları kontrol edebilirsiniz. Sitede boş ve dolu yumurtanın ışıkla kontrolünü gösteren bölüm var. Yine de hiç elllemeden 3-4 gün daha beklemenizi öneririm. İlk yumurta 21 günü geçtiyse bile diğerleri için biraz daha bekleyin

Son düzenleme:
jYR9A9.jpg
[/url][/IMG]
Böyle

yumurta boş...

Dişi sadece 5 dakikalığına filan çıkıyor yuvalıktan. Nasıl alacağım o yumurtaları da ışığa tutacağım. Zaten yuvalığın kapağını açınca bile hemen teleşlanıp içeri girmeye çalışıyor. İçerde iken açsam korkmaz mı dişi ya da yumurtalar bir şey yapar mı?

Hatta tam yazarken dışarı çıktı. Su içti,gaga taşını kemirdi biraz ve geri girdi yuvalığa. toplasan 30 saniye dışarda kaldı sadece.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:38 -->-> Daha önceki mesaj 17:02 --

Dişiyi rahatsız etmeden yumurtalara nasıl bakabileceğimi söyleyebilecek olan var mı? Yoksa açıp yuvalığın kapağını bakayım bir şey olmaz mı?

bence o yumurta dolu bakın içinde damar var

Dostlarım ücüncü sefer soruyorum yanlış yapmamak adına. Yumurtalara nasıl bakacağım. Yani ışık tutacağım ama yumurtaya ulaşmak için anneyi yuvalıktan çıkarmam gerekiyor. Kapağı açsam korkar çıkar ama sonra yumurtalara zarar vermesin elledim diye falan?

Dostlarım ücüncü sefer soruyorum yanlış yapmamak adına. Yumurtalara nasıl bakacağım. Yani ışık tutacağım ama yumurtaya ulaşmak için anneyi yuvalıktan çıkarmam gerekiyor. Kapağı açsam korkar çıkar ama sonra yumurtalara zarar vermesin elledim diye falan?

ellerinizin kokusu sinerse kırabilir

Dişi sadece 5 dakikalığına filan çıkıyor yuvalıktan. Nasıl alacağım o yumurtaları da ışığa tutacağım. Zaten yuvalığın kapağını açınca bile hemen teleşlanıp içeri girmeye çalışıyor. İçerde iken açsam korkmaz mı dişi ya da yumurtalar bir şey yapar mı?

Hatta tam yazarken dışarı çıktı. Su içti,gaga taşını kemirdi biraz ve geri girdi yuvalığa. toplasan 30 saniye dışarda kaldı sadece.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:38 -->-> Daha önceki mesaj 17:02 --

Dişiyi rahatsız etmeden yumurtalara nasıl bakabileceğimi söyleyebilecek olan var mı? Yoksa açıp yuvalığın kapağını bakayım bir şey olmaz mı?
Bos olan yumurtalari disi yuvanin disina atiyor diye biliyorum bence hic dokunmayin yumurtalara olani var olmayani var sonucta :)

EE o zaman kontrol eden nasıl ediyor onu merak ediyorum. Kokusu sinmesin diye bir şey mi yapılıyor??

EE o zaman kontrol eden nasıl ediyor onu merak ediyorum. Kokusu sinmesin diye bir şey mi yapılıyor??

yav abi bırak hiç elleme boş değilse yavru çıkar zaten boşsa dişi ya kırar onu yer yada atar yuvalıktan şimdi yumurtalara bakıp dişiyi hiç strese sokma sonra dolu olanlarıda kırar atar yazık yani

Arkadasim yuvayi ac kus cikar disari al yumurtayi alttan karanlik bi yerde isik tut yumurta ici siyahimsi koyu ise dolu eger acik sari ise at cope

Geri