Karadeniz Pet

yumurtalar çatlamadı boş mudur ?

/kimya/

Paylaşımcı Üye
18. günleri 20-22 kasımda dolan iki yumurtadan yavru çıkmadı artık çıkmaz değil mi ? bunlardan önceki 2 yumurtayı da kızıp atmıştı. yani bunlar aynı kuluçkada ki 3 ve 4. yumurtaları.

yumurta boşmu dolumu bakmman lazım boşssa at benimkilerde bu gün cıkmsı lazım ama ses soluk yok doluda inşalalh içinde ölmemişlerdir

yumurta boşmu dolumu bakmman lazım boşssa at benimkilerde bu gün cıkmsı lazım ama ses soluk yok doluda inşalalh içinde ölmemişlerdir

hem rahatsız etmek istemiyorum hem de anlamıyorum ki dolu-boş kısmından:confused: benimkilerin önceki kuluçkasında son 3 yavru içinde ölmüştü. ama ilk 3 yavruda tam gününde olmuştu. şimdi günü geçince daha da çıkmaz mı acaba:(

diş yatıktan 21. günüde geçtikten sonra ilk yumurtayı ümüdünü kes cıkmaz

21 güne kadar beklemeni öneririm. Eğer dolumu boşmu olduğunu anlamak istersen bu sitede üretim le ilgili bölümde yumurtanın resmi var. Yumurtaya fener tut içinde bir koyu siyahlık olur 18. günlerde. Varsa doludur birkaç gün daha bekle. Ayrıca eline alıp kırmadan geri koyarsan bişey olmaz.

arkadaşlar yumurtaları elime alıp bakmayı denedim ama dişi izin vermiyor.
ama dışardan bakınca bile 2-3 tanesi kararmış görünüyor, renkleri değişik.
deneyimli arkadaşlara sormak istiyorum. kuş ilk kuluçkasında ki yavruları yuvadan atmadan 2 tane yumurtladı. kızıp o 2 sini attı. daha sonra 8 yumurta yaptı yani şuan 8 yumurta var ama bir kaçının rengi bozulmuş. hani kızgınlık yumurtası falan deniliyor bunlar öyle bir şey olabilir mi ?
yani ben üretici falan değilim kuşun tekrar yumurta yapmasına üzüldüm çünkü çok zayıflamıştı kendine gelmeden tekrar yaptı.
o kararan yumurtaları almalı mıyım altından ?

Bence elleme o zaman. Boş yumurtaları zaten kendisi anlar ve zamanı gelince ya kırar yer ya da yuvadan atar.

damızlık kuş nasıl anlaşılır? ustalar

abi damızlık kuş nasıl anlaşılır?

yumurtalara dokunamıyorum zaten şuan 2 yumurtanın günü geçti ama ilkler boşsa sondakiler kesin boş gibi geliyor bana. yumurtanın fotoğraflarından anlayan arkadaşlar var mı acaba ? karanlık ortamda flash la çektim. bi bakabilir misiniz ? renk farklılığı belli oluyor.

http://i.hizliresim.com/4REaEY.jpg
http://i.hizliresim.com/Z1898z.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:08 -->-> Daha önceki mesaj 22:00 --

ilk kuluçkanın fotosuyla kıyaslayınca 1 tane dolu gibi geldi bana. siz ne düşünüyorsunuz usta arkadaşlar ?

Son düzenleme:
Yumurtaya yakından ışık tutulup bakılmada kimse bir şey diyemez böyle uzaktan belli olmaz dolu olup olmadığı

bu sitede bir konuda görmüştüm flashla çekip yolla denilip yumurtalar hakkında yorum yapılmış o yüzden sordum bende.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:17 -->-> Daha önceki mesaj 13:18 --

Bugün 3. yumurtanın günüde geçti. bu yumurtalar büyük ihtimalle boş. peki neden bu kadar çok yumurta yaptı da boş çıkar ki ? Yumurtanın boş çıkmasından ziyade sebeplerini merak ediyorum. Yardımcı olabilir misiniz ?

ilk kuluçkadaysa boş cıkar tecrubesiszzlikten ve ya erkek kısırdır

ilk kuluçkadaysa boş cıkar tecrubesiszzlikten ve ya erkek kısırdır

yok ikinci kuluçkası ama ilk kuluçkadan sonra hemen yumurtladı. toplam 10 tane şuan 8 tane var altında. neden boş olabilir ki dinlenmediği için mi acaba ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:48 -->-> Daha önceki mesaj 21:38 --

bilgisi olan yok mu bu konu hakkında ? bu arada dişi çok sık dışarı çıkmaya başladı dışarda oyalanmıyor ama sürekli çıkıyor. erkekte onla birlikte yatıyordu oda artık yatmıyor beslemiyor bile didişmeye başladılar. daha son yumurtaların gününe 1 haftadan fazla var ama yumurtaların bazılarının renkleri baya kararmış.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:49 -->-> Daha önceki mesaj 11:48 --

yavru yumurtadan en geç ne zaman çıkar acaba ? ilk kuluçkasında 18. gün yavrular çıkmıştı. mesela 19 diyende 21 diyende var. peki 23-24. günlerde de yavru çıkması mümkün müdür ?

Arkadasım hangı yumurtanın ilk oldugunu bılıyormusun ?
mesela belkı ılk 3 yumurta bos sonrakıler dolu ve sen ilk yumurtanın geldıgı gunden hesap edıyorsun bana gore yanlıs yapıyorsun.
yumurtaları elleme ve 1 hafta bekle zaten bos ise dısı yumurtaları kıracaktır.

Arkadasım hangı yumurtanın ilk oldugunu bılıyormusun ?
mesela belkı ılk 3 yumurta bos sonrakıler dolu ve sen ilk yumurtanın geldıgı gunden hesap edıyorsun bana gore yanlıs yapıyorsun.
yumurtaları elleme ve 1 hafta bekle zaten bos ise dısı yumurtaları kıracaktır.

hangisinin ilk olduğunu bilmiyorum. ilk günden hesap ediyorum çünkü ilk günden itibaren yatıyor ilkinde de öyleydi. şuan 3 yavru çıktı ama şimdi hangi günlerdeki yumurtalar boş onu hesap etmeye çalışıyorum :rolleyes:

bir de boş yumurtaları kırmıyor ilk kuluçkada 30 gun beklettim bilmediğim için ama atmadı ben aldım yuvadan.

peki en geç kaç günde çıkabiliyor bu konu hakkında fikriniz var mı ? elimde yumurtaların gün gün tarihi var sadece.

Son düzenleme:
Geri