petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yumurtalar çatlamadı boş mudur ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve /kimya/ tarafından 22 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. /kimya/

/kimya/ Member

Beğenileri:
    0
    18. günleri 20-22 kasımda dolan iki yumurtadan yavru çıkmadı artık çıkmaz değil mi ? bunlardan önceki 2 yumurtayı da kızıp atmıştı. yani bunlar aynı kuluçkada ki 3 ve 4. yumurtaları.

2. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    yumurta boşmu dolumu bakmman lazım boşssa at benimkilerde bu gün cıkmsı lazım ama ses soluk yok doluda inşalalh içinde ölmemişlerdir

3. /kimya/

/kimya/ Member

Beğenileri:
    0
    hem rahatsız etmek istemiyorum hem de anlamıyorum ki dolu-boş kısmından:confused: benimkilerin önceki kuluçkasında son 3 yavru içinde ölmüştü. ama ilk 3 yavruda tam gününde olmuştu. şimdi günü geçince daha da çıkmaz mı acaba:(

4. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    diş yatıktan 21. günüde geçtikten sonra ilk yumurtayı ümüdünü kes cıkmaz

5. qwxbb

qwxbb Member

Beğenileri:
    0
    21 güne kadar beklemeni öneririm. Eğer dolumu boşmu olduğunu anlamak istersen bu sitede üretim le ilgili bölümde yumurtanın resmi var. Yumurtaya fener tut içinde bir koyu siyahlık olur 18. günlerde. Varsa doludur birkaç gün daha bekle. Ayrıca eline alıp kırmadan geri koyarsan bişey olmaz.

6. /kimya/

/kimya/ Member

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar yumurtaları elime alıp bakmayı denedim ama dişi izin vermiyor.
    ama dışardan bakınca bile 2-3 tanesi kararmış görünüyor, renkleri değişik.
    deneyimli arkadaşlara sormak istiyorum. kuş ilk kuluçkasında ki yavruları yuvadan atmadan 2 tane yumurtladı. kızıp o 2 sini attı. daha sonra 8 yumurta yaptı yani şuan 8 yumurta var ama bir kaçının rengi bozulmuş. hani kızgınlık yumurtası falan deniliyor bunlar öyle bir şey olabilir mi ?
    yani ben üretici falan değilim kuşun tekrar yumurta yapmasına üzüldüm çünkü çok zayıflamıştı kendine gelmeden tekrar yaptı.
    o kararan yumurtaları almalı mıyım altından ?

7. qwxbb

qwxbb Member

Beğenileri:
    0
    Bence elleme o zaman. Boş yumurtaları zaten kendisi anlar ve zamanı gelince ya kırar yer ya da yuvadan atar.

8. nevzat

nevzat New Member

Beğenileri:
    0
    sabret yumurtalara dokunma

9. BURAK KANGAL

BURAK KANGAL New Member

Beğenileri:
    0
    damızlık kuş nasıl anlaşılır? ustalar

abi damızlık kuş nasıl anlaşılır?

10. /kimya/

/kimya/ Member

Beğenileri:
    0
    yumurtalara dokunamıyorum zaten şuan 2 yumurtanın günü geçti ama ilkler boşsa sondakiler kesin boş gibi geliyor bana. yumurtanın fotoğraflarından anlayan arkadaşlar var mı acaba ? karanlık ortamda flash la çektim. bi bakabilir misiniz ? renk farklılığı belli oluyor.

http://i.hizliresim.com/4REaEY.jpg
    http://i.hizliresim.com/Z1898z.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:08 -->-> Daha önceki mesaj 22:00 --

ilk kuluçkanın fotosuyla kıyaslayınca 1 tane dolu gibi geldi bana. siz ne düşünüyorsunuz usta arkadaşlar ?

#10 /kimya/, 23 Kasım 2014
    Son düzenleme: 23 Kasım 2014
  11. Aşkın TOSUN

Beğenileri:
    0
    Yumurtaya yakından ışık tutulup bakılmada kimse bir şey diyemez böyle uzaktan belli olmaz dolu olup olmadığı

12. Bilal KURDDAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    3 tanesi dolu gibi

13. /kimya/

/kimya/ Member

Beğenileri:
    0
    bu sitede bir konuda görmüştüm flashla çekip yolla denilip yumurtalar hakkında yorum yapılmış o yüzden sordum bende.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:17 -->-> Daha önceki mesaj 13:18 --

Bugün 3. yumurtanın günüde geçti. bu yumurtalar büyük ihtimalle boş. peki neden bu kadar çok yumurta yaptı da boş çıkar ki ? Yumurtanın boş çıkmasından ziyade sebeplerini merak ediyorum. Yardımcı olabilir misiniz ?

14. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    ilk kuluçkadaysa boş cıkar tecrubesiszzlikten ve ya erkek kısırdır

15. /kimya/

/kimya/ Member

Beğenileri:
    0
    yok ikinci kuluçkası ama ilk kuluçkadan sonra hemen yumurtladı. toplam 10 tane şuan 8 tane var altında. neden boş olabilir ki dinlenmediği için mi acaba ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:48 -->-> Daha önceki mesaj 21:38 --

bilgisi olan yok mu bu konu hakkında ? bu arada dişi çok sık dışarı çıkmaya başladı dışarda oyalanmıyor ama sürekli çıkıyor. erkekte onla birlikte yatıyordu oda artık yatmıyor beslemiyor bile didişmeye başladılar. daha son yumurtaların gününe 1 haftadan fazla var ama yumurtaların bazılarının renkleri baya kararmış.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:49 -->-> Daha önceki mesaj 11:48 --

yavru yumurtadan en geç ne zaman çıkar acaba ? ilk kuluçkasında 18. gün yavrular çıkmıştı. mesela 19 diyende 21 diyende var. peki 23-24. günlerde de yavru çıkması mümkün müdür ?

16. Fevzi ÖZYAYLA

Fevzi ÖZYAYLA New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadasım hangı yumurtanın ilk oldugunu bılıyormusun ?
    mesela belkı ılk 3 yumurta bos sonrakıler dolu ve sen ilk yumurtanın geldıgı gunden hesap edıyorsun bana gore yanlıs yapıyorsun.
    yumurtaları elleme ve 1 hafta bekle zaten bos ise dısı yumurtaları kıracaktır.

17. /kimya/

/kimya/ Member

Beğenileri:
    0
    hangisinin ilk olduğunu bilmiyorum. ilk günden hesap ediyorum çünkü ilk günden itibaren yatıyor ilkinde de öyleydi. şuan 3 yavru çıktı ama şimdi hangi günlerdeki yumurtalar boş onu hesap etmeye çalışıyorum :rolleyes:

bir de boş yumurtaları kırmıyor ilk kuluçkada 30 gun beklettim bilmediğim için ama atmadı ben aldım yuvadan.

peki en geç kaç günde çıkabiliyor bu konu hakkında fikriniz var mı ? elimde yumurtaların gün gün tarihi var sadece.

#17 /kimya/, 3 Aralık 2014
    Son düzenleme: 3 Aralık 2014

Sayfayı Paylaş