petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yumurtalar çıkmadı kuşlar çiftleşmeye başladı

Konusu 'Üretim İçin Önerileriniz' forumundadır ve bettikler tarafından 18 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. bettikler

bettikler Member

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar yumurtalar cıkmadı 1. yumurtaya baktım kanlı şekilde kalmıs diğerleri de döllenmiş bi kısım buyumus dişi yumurtaları soğutmus. dişi yumurtaların üzerinde yatarken bi cenazemiz oldu ust kat komsuma bıraktım memlekete gittim üzeri örtülü götürdüm üstünün örtüsünüde actırmadım 4 gün sonrada arkadasın nenesi ölmüş oda yan apartmandakı bi arkadasa bırakmıs kuşları... Kuşlar da bu arada yumurtaları sogutmus galıba son yumurtanın gunu 3 gun gecti bugun baktım dişi erkekle çiftleşmeye başladı heralde odamı yumurtalardan ümidi kesti kuşların başına gelmeyen kalmadı walla ilk yumurtalarıydı cenaze olmasa çokda güzel bakıyordum yumurtanın üzerinden hiç kalkmıyordu ama hala eski yumurtaların üzerinde yatıyor ne yapmam lazım arkadaşlar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:39 -->-> Daha önceki mesaj 01:03 --

--------------------------

2. hüseyin duman

hüseyin duman New Member

Beğenileri:
    0
    boş yumurtaları alın tekrar çiftleşiyorlarsa yuvalık kalsın ama biraz dinlendirmek daha faydalı olur

3. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    Valla kardesim cok acayip olay gerçekleşmiş senin anlattıgına göre vefat eden edene . Kuşlarda arada kalmış , o yumurtalar da dediginiz gibi sogumustur yer değişmesindne dolayı kuslar rahat kalmamış gözüküyor . Yeniden ciftleşmeleri bir sonraki yumurta hazırlığıdır ama arkadaşında dedigi gibi diinlendirmek lazım kuş halsizdir stresli kalmıstır.

4. bettikler

bettikler Member

Beğenileri:
    0
    dişi kuşu dinlendirmek lazım ama ne yapmam lazım kafesini mi ayırayım erkekle ne kadar süre dinlendirmem gerekli

5. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    varsa ayrı bir kafes dinlendirmeye al :)

6. bettikler

bettikler Member

Beğenileri:
    0
    kuşlar 10 gün güzel yatttı bakımlarını da eksik etmedim ama cenazeler üst üste denk geldiği için kuşlar rahatsız oldular

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:55 -->-> Daha önceki mesaj 13:30 --

kafes çifthane ayırayım o zaman arasını

7. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    cifthaneniz var ne güzel ayırın evet..

Sayfayı Paylaş