Karadeniz Pet

yumurtalar dagınık

osman çinikaya

Yeni Üye
mrb arkadaslar muhabbet kusumda 5 yumurta var kalcasındada sıslık var tahmınm bır daha yumurlayacak ama sorum su dısı yumurları yavrulugun ıcınde dagıtıuor ve kendısı dısarda duruyor ne yapmam gerekıyor

Bu benim başıma hiç gelmedi ama birşey önerebilirim dediğin gibi bi yumurta daha varsa onuda çıkartıp sonra yumurtaların üstüne yatabilir. Yarına kadar bi bekle o yumurtayı yarın çıkarması lazım yani 1-2 gün içinde çıkarmaları lazım çünkü gün içinde tek tek çıkarıyorlar yumurtayı. Ve ilk kuluçkasıysa yeteri kadar bilgili değildir 1 gün daha bekle istersen kardeşim.

Bu benim başıma hiç gelmedi ama birşey önerebilirim dediğin gibi bi yumurta daha varsa onuda çıkartıp sonra yumurtaların üstüne yatabilir. Yarına kadar bi bekle o yumurtayı yarın çıkarması lazım yani 1-2 gün içinde çıkarmaları lazım çünkü gün içinde tek tek çıkarıyorlar yumurtayı. Ve ilk kuluçkasıysa yeteri kadar bilgili değildir 1 gün daha bekle istersen kardeşim.

beklıyorum kardesm de aksama kadar yuvalıktaymıs saat 6 da fakan cıkmıs daha gırmedı bnm korkum yumurtaların soguması

Yumurtalar yeniyse bir sorun olucağını sanmıyorum 5. gün bu olay olursa yumurtanın içindeki embriyonlar soğuduğu için ölür ve at çöpe sonra.. Bizim maviş DİŞİ Olan hiç kümesten çıkmıyor şuan yumurtaları var bugün yumurtadan bir yavru aldık sapa sağlam 5 yumurtası daha var. Bizimkiler çok bakımlı yemezler yedirirler içmezler içirirler tam bi ebeveyn anlıcağın maviş kümesten çıkmaz 20 saniye çıkarsa çıkar ihtiyacını görmek içi ondada boncuk ERKEK olan bağırır çağırır zorla sokar onu içeri tam bi erkek anlıycağın bu durumda erkek kuş hiç birşey yapmıyormu? İçeri sokma çabası felan?

yok kardesm erkek tunekte beklıyor bnde bır cıft daha aynı senın dedgın gbı kumesten hıc cıkmıyor ondan suan 2 yavru aldım kardem bırde yumurtaların dagınık olması normal mı hıc basıma gelmedı bnm
yumurtalarda bır haftalık daha

Son düzenleme:
Geri