Karadeniz Pet

Yumurtalar dün catlaması lazımdı

Berk ŞAHİN

Meraklı Üye
Arkadaslar kusumun kuluckada 19. günüydü dün ilk yumurta çatlamadı dün catlaması lazımdı bu gun 20. gün acaba bazı kuşlarda dahamı uzun oluyor ilk defa bu çiftimde 20. gune kadar çatmaladıgını gördüm bir sorunmu var acaba dişi yuvadaydı hergün çıktıgını görmedim kuluckayada yatıyordu yani bir sorunu yoktu 4 yumurta bıraktı simdi tamamen oturmus yumurtaların 4 ü birden altında herhalde hiç biri görünmüyor normalmi bu acaba kaç güne cıkabılır

ilk kuluçkaysa yumurtalar boş çıkabilir biraz daha bekleyin çıkmazsa alırsınız yumurtaları.

Evet ilk kuluçka ama ben dolu olduguğu düsünüyordum bakmıstım 6. günde insallah öyle değildir diğerleri

inşallah değildir ama üzülmeyin kesin boş diye bişey yok zaten...boşsa bile sonraki kuluçkada tecrübe kazandıkları için yavru olma ihtimali çok daha yüksek olur.

İnşallah sağolun

forumdakı proflara ozel msj atsan ıyı olur bence cunku onemlı bır durum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:55 -->-> Daha önceki mesaj 16:55 --

yumurta catlamıyorsa senın catlatman gerekebilir cunku yapanlar var ınternette bı arastır bence

forumdakı proflara ozel msj atsan ıyı olur bence cunku onemlı bır durum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:55 -->-> Daha önceki mesaj 16:55 --

yumurta catlamıyorsa senın catlatman gerekebilir cunku yapanlar var ınternette bı arastır bence

katılıyorum

1-2 gün gecikme olabiliyor ablamın kuşun'da olmuştu.

Arkadaslar kusumun kuluckada 19. günüydü dün ilk yumurta çatlamadı dün catlaması lazımdı bu gun 20. gün acaba bazı kuşlarda dahamı uzun oluyor ilk defa bu çiftimde 20. gune kadar çatmaladıgını gördüm bir sorunmu var acaba dişi yuvadaydı hergün çıktıgını görmedim kuluckayada yatıyordu yani bir sorunu yoktu 4 yumurta bıraktı simdi tamamen oturmus yumurtaların 4 ü birden altında herhalde hiç biri görünmüyor normalmi bu acaba kaç güne cıkabılır

kardeş karanlıkta ışıkla bak ilk yumurtaya google da resimler var dolu yumurtaların karşılaştır.

Malesef arkadaslar bakamıyorum neden diye sorarsanız dısı kus resmen yumurtaların ustune pusmuş yuvalıga dokandıgım an bas bas bagırıyor vallaha yumurtalarda saklamısmı altında ne yapmıs göremiyorum suan erkek de yuvalıga gırıyor

ilk yumurta sorunlu olabilir bazen yavru uygun sıcaklıkta yetişmiyo yumurta içinde diyerlerinde sorun olmaya bilir ama dişini takip et yuvadan çıkınca yumurtalarını kontrol etmelisin yavru yumurtayı çatlatamamışta olabilir.

Geri