petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yumurtalar yok oldu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve HasCimbomlu tarafından 8 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. HasCimbomlu

mrb günlerden beri çıkmasını bekledıgım yumurtalarım 2 günde 1 tane olmak üzere ortadan kayboldu yanı 5 yumurta vardı suan da hiç yok işin tuhaf tarafı ne yumurta kabukları var ortada ne yavru var hiç bişe yok bi bilgisi olan varmı :)

2. Tunç ÇAĞATAY

Bozmuş kuluçkayı dişi veya erkek.

3. HasCimbomlu

ama dişi yumurtaların üzerinde hep yattı yanı hıc dısarıya cıkmadı dıyebılırım 19. günden sonra yumurtalar 1 er gün arayla yok oldu ortadan boş oldugu için kırıp kendısı yemiş olabilirmi aceba

4. Tunç ÇAĞATAY

Olabilir 19 gün yatıp sonra bozmaz boş olduğu için kırıp yemişlerdir.

5. HasCimbomlu

peki neden böyle bişe yapar yanı o kadar bekledık ilgilendık emekler boşa gitti ona üzüldüm
    dişinin ilk yumurtalaması
    aceba erkek kuş kısır olabılırmı
    yoksa ılk yumurtaların boş olması normalmıdır.

6. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    kuşun ilk yumurtasıdır acemi erekke ondan dişi boş oldunu anladı kalsiyum acsından yedi dolu olsaydı yavruyu yiyemezdi 2. kuluçkaya erkek dölleye bilir yumurta ve havuç ver

7. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    bir varmış bir yokmuş :( eğer boşsa kırıp afiyetle yemiştir

8. Mehmet ÖZEL

Mehmet ÖZEL Active Member

Beğenileri:
    0
    Boş olduğunu anlamış kırıp yemiştir, ilk kuluçkada yumurtalar boş olabiliyor.

9. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    74
    Geçmiş olsun.
    Sonraki kuluçkada yatmaya başladıktan 3-5 gün sonra ışıkla kontrol edip anlarsın boş mu dolu mu olduğunu..

10. Taner ALTIN

Taner ALTIN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    tüh yav geçmiş olsun bidakine dolu olur yumurtalar inşallah :)

11. HasCimbomlu

arkadaslar dün bi yasıma daha girdim dogum günüm olmamasına ragmen :)))

sebebi kaybolan yumurtalardan 1 tane kalmıstı dün dedım bakım eger onuda yemısse yuvalıgı sökeyım hayvan kendısını toparlasın bıraz dıye düşünürken yuvalıga baktıgımda ne göreyim yuvalıkta 6 tane yumurta olmus bırden bıre ya bu nasıl olur arkdaslar birisi yardımcı olabılırmı öncekı yumurtaların yok olduguna tamamen emınım bunlar yenı yumurtalarmı yenı yumurtalar olsa 2 günde nasıl yumurtladı bu kadar yumurtayı ben cözemedim :)

12. ogretmen

ogretmen Guest

kardeş sen yumurtaları gorememıssın bence.ıkı gınde 6 yumurta yapamaz.5 yumurtası vardı saten ıkı gun sonra altıncıyıda yapmış.doluysa en gec 21. gun çıkarır.olmazsa tut ısıga içi koyu ise doludur.turuncu ve içi net gorunuyorsa bostur.al at yumurtaları

13. HasCimbomlu

dostum bulmak ıcın kafesın altını üstüne getırmıstım yuvalıgı söktüm baktım 1 tane yumurta kalmıstı geri içine alamayacagına göre tek bi yol kalıo yenıden yumurtaladı :) yardımlarınız için tesekkurler

14. Tunç ÇAĞATAY

2 Günde değil 6 yumurta 3 yumurta bile yapamazlar siz görmemişsinizdir yuvalıkta yumurtaları.

Sayfayı Paylaş