Karadeniz Pet

Yumurtalar !!!

Erman ARSLAN

Meraklı Üye
Selamlar, Bugün itibariyle 20 gün oldu! Herhangi bir gelişme yok. İlk kuluçka olduğu için rahatsız edip yumurta kontrolü yapmadım ama yumurtalar boşsa da yatmaya devam eder mi? yoksa boş olduğunu anlayıp yatmayı bırakır mı? Yapacağım bir şey var mı sizce?

3-4 gün daha bekleyin, olmazsa yumurta kontrolü yapın ışık yardımı ile..

Hiç çıkmıyor mu dışarı?
Çıktığında 1-2 tanesine bak bakalım.

Nadir de olsa çıkıyor abi, gündüz gözüyle anlaşılır mı? akşam ışıkta mı bakayım?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:04 -->-> Daha önceki mesaj 13:03 --

ilk kuluçkası ise yatmaya devam edebilir.

İlk kuluçka, birazda ürkek olduğu için ben pek rahatsız etmedim ama kolay kolay çıkmıyor yuvadan. Bazen nadir de olsa görüyorum beni görünce tekrar yuvaya kaçıyor kerata...

Nadir de olsa çıkıyor abi, gündüz gözüyle anlaşılır mı? akşam ışıkta mı bakayım?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:04 -->-> Daha önceki mesaj 13:03 --

İlk kuluçka, birazda ürkek olduğu için ben pek rahatsız etmedim ama kolay kolay çıkmıyor yuvadan. Bazen nadir de olsa görüyorum beni görünce tekrar yuvaya kaçıyor kerata...

20 gün ilk yumurtadan itibaren mi geçti? Neden soruyorsun dersen, bazen 3. yumurtadan itibaren kuluçkaya baslıyo kuslar.. bu hesapla da senin yumurtaların 14-15 günlük olması gerekir. yani 3-4 gün süreniz vardır. Siz garantiye alın kendinizi, 3-4 gün sonra yapın kontrolü.

20 gün ilk yumurtadan itibaren mi geçti? Neden soruyorsun dersen, bazen 3. yumurtadan itibaren kuluçkaya baslıyo kuslar.. bu hesapla da senin yumurtaların 14-15 günlük olması gerekir. yani 3-4 gün süreniz vardır. Siz garantiye alın kendinizi, 3-4 gün sonra yapın kontrolü.

29 Haziranda ilk yumurtayı yaptı. İlk yumurtadan hesaplıyorum. O zaman bekleyelim bakalım...

20 gün olmuş 8.günden sonra belli oluyor yumurtanın dolu mu boş mu olduğu gece el feneri ile kontrol edin yumurtaları eğer boşşa yumurtaları kaldırın atın kuş boş yere yatmasın üstüne yazıktır banada 2 kez böyle olmuştu boşdu hep yumurtaları

Geri