petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yumurtalar !!!

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Erman ARSLAN tarafından 18 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. Erman ARSLAN

Erman ARSLAN New Member

Beğenileri:
    0
    Selamlar, Bugün itibariyle 20 gün oldu! Herhangi bir gelişme yok. İlk kuluçka olduğu için rahatsız edip yumurta kontrolü yapmadım ama yumurtalar boşsa da yatmaya devam eder mi? yoksa boş olduğunu anlayıp yatmayı bırakır mı? Yapacağım bir şey var mı sizce?

2. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    3-4 gün daha bekleyin, olmazsa yumurta kontrolü yapın ışık yardımı ile..

3. Erman ARSLAN

Erman ARSLAN New Member

Beğenileri:
    0
    boşsa bile Kendi yatmaktan vazgeçmez mi yani?

4. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
  5. Atılım BUKAĞIKIRAN

Beğenileri:
    1
    ilk kuluçkası ise yatmaya devam edebilir.

6. Erman ARSLAN

Erman ARSLAN New Member

Beğenileri:
    0
    Nadir de olsa çıkıyor abi, gündüz gözüyle anlaşılır mı? akşam ışıkta mı bakayım?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:04 -->-> Daha önceki mesaj 13:03 --

İlk kuluçka, birazda ürkek olduğu için ben pek rahatsız etmedim ama kolay kolay çıkmıyor yuvadan. Bazen nadir de olsa görüyorum beni görünce tekrar yuvaya kaçıyor kerata...

7. Atılım BUKAĞIKIRAN

Beğenileri:
    1
    20 gün ilk yumurtadan itibaren mi geçti? Neden soruyorsun dersen, bazen 3. yumurtadan itibaren kuluçkaya baslıyo kuslar.. bu hesapla da senin yumurtaların 14-15 günlük olması gerekir. yani 3-4 gün süreniz vardır. Siz garantiye alın kendinizi, 3-4 gün sonra yapın kontrolü.

8. Erman ARSLAN

Erman ARSLAN New Member

Beğenileri:
    0
    29 Haziranda ilk yumurtayı yaptı. İlk yumurtadan hesaplıyorum. O zaman bekleyelim bakalım...

9. Furkan ŞAFAK

Beğenileri:
    0
    20 gün olmuş 8.günden sonra belli oluyor yumurtanın dolu mu boş mu olduğu gece el feneri ile kontrol edin yumurtaları eğer boşşa yumurtaları kaldırın atın kuş boş yere yatmasın üstüne yazıktır banada 2 kez böyle olmuştu boşdu hep yumurtaları

Sayfayı Paylaş