petshop

Yumurtalar

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve mehmet altuntaş tarafından 13 Mart 2016 başlatılmıştır.

1. mehmet altuntaş

mehmet altuntaş New Member
    Üye

Beğenileri:
    0
    Merhaba

Muhabbet kuşum 14 gün önce 3.yumurtadan sonra kuluçkaya yattı şimdi yumurtaları kontrol ettigimde bir şeyi fark ettim 2 tane yumurtam kırmızı ve 2 sindede kalp atışlarını görebiliyorum fakatbenim merakım diger 2 tanesi hala sarı ve diger 2 tane yumurta dik duruyor ve uç tarafı siyah arkası boş acaba bozuldumu

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member
    Platin Üye

Beğenileri:
    174
    Sarı-Beyaz gördüklerin muhtemelen boş. Kırmızı damarlanmalar oluşmaya başlamış. İçi siyahlık olanlar gelişimin ilerleyen safhalarında. Sen boş-dolu elleme dursunlar.

3. abtmusic

abtmusic Member
    Üye

Beğenileri:
    0
    hayırlı olsun kardeş inşallah bizede nasip olur yavruları görmek :) hocamın dediği gibi boşvarsa bırak elleme çıkartıresan dişi kuş dolu olan yumurtaları kırabilir..

4. mehmet altuntaş

mehmet altuntaş New Member
    Üye

Beğenileri:
    0
    Cevaplarınız için teşekkür ederim benim merak ettigim yumurta dik duruyor bir tarafı siyah bir tarafı boş neden böyle boş mu.

5. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member
    Platin Üye

Beğenileri:
    174
    Yumurta oluşumu sırasında içinde ölüm olunca, yumurta içindekiler bir yere toplanıyor. Ağırlık merkezi bir kenara yakın olduğu için yumurta dikiliyor. Çok büyük ihtimalle o yumurtadan yavru çıkmayacak. Ancak yumurtalar kırılmadıktan sonra yuvalıktan almak için acele etme.

Sayfayı Paylaş