Karadeniz Pet

yumurtalara yatmıyor :(

özgepınar26

Meraklı Üye
arkadaşlar dişi kuşum 20 gün aradan sonra 2 tane daha yumurtladı bayram için memlekete gitmiştik biz gittiğimizde gelene kadar komşumuz ara ara baktı ve hep yatmış az önce başka odaya geçirdim dişi kuş çıktı 1 saattir kafeste kaşınıyo saf saf bakıyor nasıl girerki geleli kaç saat oldu hiç böyle yapmamıştı şimdi yaptı of :(

kuşun yerini değiştirirseniz böyle olur kuşa saten strese girmiş yeri değişince yatmayı bırakıyorlar zamanla 1-2 saate yatar siz rahat bırakın onu gerini yeniden değiştirme.

kuşun yerini değiştirirseniz böyle olur kuşa saten strese girmiş yeri değişince yatmayı bırakıyorlar zamanla 1-2 saate yatar siz rahat bırakın onu gerini yeniden değiştirme.

ya komşumuz baksın diye salona götürmüştüm normalde benim odamdaydı dönünce bayramdan yerine geri götüreyim dedim . kaşınmaya devam ediyor hala ya ne kadar sinir bozucu ben yumurtalarına birşey olmasın diye yolculuğa bile çıkarmadım :( 2 saate ölür demi yavrular

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:41 -->-> Daha önceki mesaj 21:40 --

ya komşumuz baksın diye salona götürmüştüm normalde benim odamdaydı dönünce bayramdan yerine geri götüreyim dedim . kaşınmaya devam ediyor hala ya ne kadar sinir bozucu ben yumurtalarına birşey olmasın diye yolculuğa bile çıkarmadım :( 2 saate ölür demi yavrular

birde gece karanlıkta göremedikleri için girsin diye yuvaya ışığı açıkmı tutmam gerek alıp zorla yuvaya tıkasım var çok kızdım şuan ya :mad:

bırakın siz o kendisi girecektir 2 saate bozulmaz yumurtalar oda sıcaksa 1 güne anca bozulur bırakın siz.

Ölmez bişey olmaz zaten 2 yumurtaya yatmaz pek ama odaya ışığı yak sen dışarı çık 4 5 saat girme odaya bakalım yatmazsa hayırlısı olsun der geçersin.

bırakın siz o kendisi girecektir 2 saate bozulmaz yumurtalar oda sıcaksa 1 güne anca bozulur bırakın siz.

öyleyse üzülmemde 2 saatte ölüyorlar diye duymuştum o yüzden korktum. ben bugün gelince önceki yumurtaların üzerinden 1 ay geçtiği için onları aldım ama gene devam etti yatmayı odayı değiştirince oldu ne olduysa ..yeni yumurtaların 6.günü ışığa tuttum var gibi geldi kuş kafesteyken ya birşey olmaz inşallah vicdan azabı yaşarım yoksa :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:50 -->-> Daha önceki mesaj 21:47 --

Ölmez bişey olmaz zaten 2 yumurtaya yatmaz pek ama odaya ışığı yak sen dışarı çık 4 5 saat girme odaya bakalım yatmazsa hayırlısı olsun der geçersin.

benim dişi kuş biraz enteresan 1 ay önce 2 tane yumurtladı bide geçen hafta 2 tane yumurtladı diğerlerine gündüz yattı gece yatmadı bu yenilere hep yatıodu taki biz eve gelip odayı değiştirene kadar bilseydim tatilden dönmezdim hanımefendinin keyfini bozmamak için :D

yer değişince bütün kuşlar yatmayı bırakıyorlar oda veya yuvalık sıcak olsun yeter

2 yumurta varsa kuş tam olarak kuluçkaya yatmamış olabilir.
Komşunuz kuşu yuvada gördüğünden yatıyor sanabilir ama yuvadaki dişi sadece yumurtaların yanında duruyor olabilir.
Benim dişim 3. yumurtayı yaptıktan sonra yatmaya başladı.
Kuşları alışık oldukları eski yerinde tutabilirsin.
Sakın ellemeyin, yuvayı kurcalamayın.
Madem yeni geldiniz şöyle güzel bir mama yapın kuşunuza verinki geldiğinize oda sevinsin.

Son düzenleme:
Bugün sabaha kadar girmedi gece ışığı açık bırakmama rağmen ama sabah bir girdi giriş o giriş tıkırdatıp duruyor yumurtaları hiç çıkmadı diyebilirim inşallah bozulmamıştır ve bu çabası işe yarar..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:18 -->-> Daha önceki mesaj 14:15 --

2 yumurta varsa kuş tam olarak kuluçkaya yatmamış olabilir.
Komşunuz kuşu yuvada gördüğünden yatıyor sanabilir ama yuvadaki dişi sadece yumurtaların yanında duruyor olabilir.
Benim dişim 3. yumurtayı yaptıktan sonra yatmaya başladı.
Kuşları alışık oldukları eski yerinde tutabilirsin.
Sakın ellemeyin, yuvayı kurcalamayın.
Madem yeni geldiniz şöyle güzel bir mama yapın kuşunuza verinki geldiğinize oda sevinsin.
aslında alışık oldukları yer şuan ki yerleri ben bayrama giderken başka odaya almıştım komşumuza kolaylık olsun diye . dişi kabarık yatıyor yuvada sabahtan beri önceki yumurtlaması 2 yi geçmemişti 1 ay önce onlarda boştu ara ara yatıyordu ama bu seferkilerde daha uzun yatıyor sanki. ellemem artık yemlerini flan tazeledim mamasındanda koydum o farketmedi henüz ama oğlum besliyor dişiyi :)

Bugün sabaha kadar girmedi gece ışığı açık bırakmama rağmen ama sabah bir girdi giriş o giriş tıkırdatıp duruyor yumurtaları hiç çıkmadı diyebilirim inşallah bozulmamıştır ve bu çabası işe yarar..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:18 -->-> Daha önceki mesaj 14:15 --

aslında alışık oldukları yer şuan ki yerleri ben bayrama giderken başka odaya almıştım komşumuza kolaylık olsun diye . dişi kabarık yatıyor yuvada sabahtan beri önceki yumurtlaması 2 yi geçmemişti 1 ay önce onlarda boştu ara ara yatıyordu ama bu seferkilerde daha uzun yatıyor sanki. ellemem artık yemlerini flan tazeledim mamasındanda koydum o farketmedi henüz ama oğlum besliyor dişiyi :)

Tüylerini kabartarak yatıyorsa yumurtaların üstünde. Artık kuluçkaya yatmış demektir. Hayırlısı olur inş.

Geri