petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yumurtalara yatmıyor :(

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve özgepınar26 tarafından 7 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. özgepınar26

özgepınar26 New Member

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar dişi kuşum 20 gün aradan sonra 2 tane daha yumurtladı bayram için memlekete gitmiştik biz gittiğimizde gelene kadar komşumuz ara ara baktı ve hep yatmış az önce başka odaya geçirdim dişi kuş çıktı 1 saattir kafeste kaşınıyo saf saf bakıyor nasıl girerki geleli kaç saat oldu hiç böyle yapmamıştı şimdi yaptı of :(

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  3. Resul OZYAMAN

Resul OZYAMAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    kuşun yerini değiştirirseniz böyle olur kuşa saten strese girmiş yeri değişince yatmayı bırakıyorlar zamanla 1-2 saate yatar siz rahat bırakın onu gerini yeniden değiştirme.

4. özgepınar26

özgepınar26 New Member

Beğenileri:
    0
    ya komşumuz baksın diye salona götürmüştüm normalde benim odamdaydı dönünce bayramdan yerine geri götüreyim dedim . kaşınmaya devam ediyor hala ya ne kadar sinir bozucu ben yumurtalarına birşey olmasın diye yolculuğa bile çıkarmadım :( 2 saate ölür demi yavrular

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:41 -->-> Daha önceki mesaj 21:40 --

birde gece karanlıkta göremedikleri için girsin diye yuvaya ışığı açıkmı tutmam gerek alıp zorla yuvaya tıkasım var çok kızdım şuan ya :mad:

5. Resul OZYAMAN

Altın Üye

Beğenileri:
    9
    bırakın siz o kendisi girecektir 2 saate bozulmaz yumurtalar oda sıcaksa 1 güne anca bozulur bırakın siz.

6. Tunç ÇAĞATAY

Ölmez bişey olmaz zaten 2 yumurtaya yatmaz pek ama odaya ışığı yak sen dışarı çık 4 5 saat girme odaya bakalım yatmazsa hayırlısı olsun der geçersin.

7. özgepınar26

özgepınar26 New Member

Beğenileri:
    0
    öyleyse üzülmemde 2 saatte ölüyorlar diye duymuştum o yüzden korktum. ben bugün gelince önceki yumurtaların üzerinden 1 ay geçtiği için onları aldım ama gene devam etti yatmayı odayı değiştirince oldu ne olduysa ..yeni yumurtaların 6.günü ışığa tuttum var gibi geldi kuş kafesteyken ya birşey olmaz inşallah vicdan azabı yaşarım yoksa :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:50 -->-> Daha önceki mesaj 21:47 --

benim dişi kuş biraz enteresan 1 ay önce 2 tane yumurtladı bide geçen hafta 2 tane yumurtladı diğerlerine gündüz yattı gece yatmadı bu yenilere hep yatıodu taki biz eve gelip odayı değiştirene kadar bilseydim tatilden dönmezdim hanımefendinin keyfini bozmamak için :D

8. Resul OZYAMAN

Altın Üye

Beğenileri:
    9
    yer değişince bütün kuşlar yatmayı bırakıyorlar oda veya yuvalık sıcak olsun yeter

9. özgepınar26

özgepınar26 New Member

Beğenileri:
    0
    Anladm oda sıcaklığı iyi inşallah yatar

10. trazetekutr

trazetekutr New Member

Beğenileri:
    2
    2 yumurta varsa kuş tam olarak kuluçkaya yatmamış olabilir.
    Komşunuz kuşu yuvada gördüğünden yatıyor sanabilir ama yuvadaki dişi sadece yumurtaların yanında duruyor olabilir.
    Benim dişim 3. yumurtayı yaptıktan sonra yatmaya başladı.
    Kuşları alışık oldukları eski yerinde tutabilirsin.
    Sakın ellemeyin, yuvayı kurcalamayın.
    Madem yeni geldiniz şöyle güzel bir mama yapın kuşunuza verinki geldiğinize oda sevinsin.

#10 trazetekutr, 7 Ekim 2014
    Son düzenleme: 7 Ekim 2014
  11. özgepınar26

özgepınar26 New Member

Beğenileri:
    0
    Bugün sabaha kadar girmedi gece ışığı açık bırakmama rağmen ama sabah bir girdi giriş o giriş tıkırdatıp duruyor yumurtaları hiç çıkmadı diyebilirim inşallah bozulmamıştır ve bu çabası işe yarar..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:18 -->-> Daha önceki mesaj 14:15 --

aslında alışık oldukları yer şuan ki yerleri ben bayrama giderken başka odaya almıştım komşumuza kolaylık olsun diye . dişi kabarık yatıyor yuvada sabahtan beri önceki yumurtlaması 2 yi geçmemişti 1 ay önce onlarda boştu ara ara yatıyordu ama bu seferkilerde daha uzun yatıyor sanki. ellemem artık yemlerini flan tazeledim mamasındanda koydum o farketmedi henüz ama oğlum besliyor dişiyi :)

12. trazetekutr

trazetekutr New Member

Beğenileri:
    2
    Tüylerini kabartarak yatıyorsa yumurtaların üstünde. Artık kuluçkaya yatmış demektir. Hayırlısı olur inş.

Sayfayı Paylaş