Karadeniz Pet

Yumurtalardan 6'da 3 kaldı !

Ensar YILMAZ

Paylaşımcı Üye
Dişi kuşum 6 yumurta yapmıştı ve kuluçkadaydı martın 19 undan beri. Dün yuvalığa baktığımda 3 yumurta kaldığını gördüm ve yumurta parçaları vardı. Acaba boş olduğunu anladı da anne kendisimi kırdı yedi yoksa babamı kırıp yemiştir eğer babadan kaynaklıysa o na göre uzaklaştırıcam kafesten.

Anne boş olduğunu anlayıp kirmis olabilir

Numaralandırma yapmadım başta sürekli de rahatsız etmiyim diye elleyemedim bi daha 6 yumurta oldu hangisi önce hangisi sonra çıktı anlayamadım tabi bir daha. Bütün iş anneye kaldı sanırım artık diğer 3 yumurta da boşsa zamanı geldiğinde kendisi kırıp kalkacak sanırım.

İnşallah baba kırmıyordur geçen haftalarda daha en fazla 10 günlük olabilicek bir yumurtanın üzerinde hafif göçük vardı sonra baktım o yumurtayı bir kaç gün içinde kırmışlar. Acaba baba yada anne yumurta yemeyi alışkanlık yapmış olabilirmi.

Gerçekten anne boş diye kırıyorsa sıkıntı yokda yumurtaları zevk için yiyip yemediklerini nasıl anlarım.

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

kan rengi görmedim de inşallah yemeyi alışkanlık yapmamışlardır boş diye kırıyorlardır. Bakalım diğer 3 yumurta ne olacak ışıklada baktım bir hafta önce ama bir şey de anlamadım.

Kaç günlük yumurtalar

ilk yumurtam mart 19 sırayla 21 23 25 27 29. Bu hesaba göre son yumurta 18 nisan gibi sanırım çıkması lazım yada 19.

Mart 19 diye yazmış ilk mesajda..

Gözümden kaçmış teşekkür ederim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:36 -->-> Daha önceki mesaj 11:35 --

O yumurtaları kontrol et tutmuş ise belli olur şayet sarı ise içleri boştur boşuna yatmasin yumurtalara

Evet ilk birkaçının çıkması gerekti kırdıkları onlar mı bilmiyorum işte yada erkek mi girip kırıyor onuda bilmiyorum. Işık tutarım yine çok anlamıyorum ama resminide çekebilirsem yüklerim inşallah bitane çıkar en azından.

Umarım yavrular gelir benim de yumurtalar geldi 4 tanede kaldı. Rakam vermedim bende yarın özburun doluysa çıkar diye umuyorum. Dün baktım yumurtalara 2 sine ışık tuttum arka taraftan ışık geliyor 2 sinde bu durum yok karanlık. Nasıl oluyor bu is.

[MENTION=10963]Fatih Köle[/MENTION] Bende anlamıyorum hiç ışıkla yumurta testinden resim çekebilirsem atarım inşallah en kötü ihtimal birer yavru alırız.

Benim aklıma kalsiyum eksikliği de geldi dişi geldiğinde bakımsızdı 2 aya yakın yuvalık takmadım baya besilenip kendine gelmişti yuvalığı taktım 15 gündür de yatıyordu birden 3 yumurtanın kırılması tuhaf geldi benim erkek beni çok şüphelendiriyor herşeyi kemirme yeme huyu var. ikincisi kalsiyum eksikliği midir bilmiyorum hala yatıyor diğer 3 yumurtanın üstünde. üçüncü neden de levent abinin ve yusuf kürşatın dediği gibi dişi boş olduğunu anlayıp kırmışta olabilir.

Hepsi muamma benim için şuan.

Son düzenleme:
Umarım yavrular gelir benim de yumurtalar geldi 4 tanede kaldı. Rakam vermedim bende yarın özburun doluysa çıkar diye umuyorum. Dün baktım yumurtalara 2 sine ışık tuttum arka taraftan ışık geliyor 2 sinde bu durum yok karanlık. Nasıl oluyor bu is.

Karanlık yumurtalar doludur. Sarı gözüken, arkasından ışık gelen yumurtalar da boştur. Sağlıkla büyütün inşaallah. [MENTION=10273]Ensar YILMAZ[/MENTION] kardeş sen de yumurtalara bakarsan çıkmaya yakınlar karanlık gözükür, yeni yumurtalar da kırmızı damarlı gözükür. Eğer sarı gözüküyorsa boştur.

Geri