petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yumurtalardan 6'da 3 kaldı !

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Ensar YILMAZ tarafından 8 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. Ensar YILMAZ

Beğenileri:
    3
    Dişi kuşum 6 yumurta yapmıştı ve kuluçkadaydı martın 19 undan beri. Dün yuvalığa baktığımda 3 yumurta kaldığını gördüm ve yumurta parçaları vardı. Acaba boş olduğunu anladı da anne kendisimi kırdı yedi yoksa babamı kırıp yemiştir eğer babadan kaynaklıysa o na göre uzaklaştırıcam kafesten.

2. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Anne boş olduğunu anlayıp kirmis olabilir

3. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Çıkma zamanı geldiğinde yumurtada hareket yoksa anne kırıp atıyor yumurtayı genelde. Keşke yumurtaları geldikten 1 hafta sonra kontrol etseydin, anne boş yere yorulmazdı.

4. Ensar YILMAZ

Beğenileri:
    3
    Numaralandırma yapmadım başta sürekli de rahatsız etmiyim diye elleyemedim bi daha 6 yumurta oldu hangisi önce hangisi sonra çıktı anlayamadım tabi bir daha. Bütün iş anneye kaldı sanırım artık diğer 3 yumurta da boşsa zamanı geldiğinde kendisi kırıp kalkacak sanırım.

İnşallah baba kırmıyordur geçen haftalarda daha en fazla 10 günlük olabilicek bir yumurtanın üzerinde hafif göçük vardı sonra baktım o yumurtayı bir kaç gün içinde kırmışlar. Acaba baba yada anne yumurta yemeyi alışkanlık yapmış olabilirmi.

Gerçekten anne boş diye kırıyorsa sıkıntı yokda yumurtaları zevk için yiyip yemediklerini nasıl anlarım.

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

5. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    Yumurta boşsa folluk içine yumurta sarısı bulaşır. Doluysa kırmızı kan rengi bulaşır. Lekelerden anlama şansın olabilir.

6. Ensar YILMAZ

Beğenileri:
    3
    kan rengi görmedim de inşallah yemeyi alışkanlık yapmamışlardır boş diye kırıyorlardır. Bakalım diğer 3 yumurta ne olacak ışıklada baktım bir hafta önce ama bir şey de anlamadım.

7. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Kaç günlük yumurtalar

8. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
  9. Ensar YILMAZ

Beğenileri:
    3
    ilk yumurtam mart 19 sırayla 21 23 25 27 29. Bu hesaba göre son yumurta 18 nisan gibi sanırım çıkması lazım yada 19.

10. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Gözümden kaçmış teşekkür ederim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:36 -->-> Daha önceki mesaj 11:35 --

O yumurtaları kontrol et tutmuş ise belli olur şayet sarı ise içleri boştur boşuna yatmasin yumurtalara

11. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
  12. Ensar YILMAZ

Beğenileri:
    3
    Evet ilk birkaçının çıkması gerekti kırdıkları onlar mı bilmiyorum işte yada erkek mi girip kırıyor onuda bilmiyorum. Işık tutarım yine çok anlamıyorum ama resminide çekebilirsem yüklerim inşallah bitane çıkar en azından.

13. Fatih Köle

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Umarım yavrular gelir benim de yumurtalar geldi 4 tanede kaldı. Rakam vermedim bende yarın özburun doluysa çıkar diye umuyorum. Dün baktım yumurtalara 2 sine ışık tuttum arka taraftan ışık geliyor 2 sinde bu durum yok karanlık. Nasıl oluyor bu is.

14. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    19
    Arkadaslar yumurta kırılma sebebi kalsiyum ve mineral eksıklıgınden.

15. Ensar YILMAZ

Beğenileri:
    3
    [MENTION=10963]Fatih Köle[/MENTION] Bende anlamıyorum hiç ışıkla yumurta testinden resim çekebilirsem atarım inşallah en kötü ihtimal birer yavru alırız.

Benim aklıma kalsiyum eksikliği de geldi dişi geldiğinde bakımsızdı 2 aya yakın yuvalık takmadım baya besilenip kendine gelmişti yuvalığı taktım 15 gündür de yatıyordu birden 3 yumurtanın kırılması tuhaf geldi benim erkek beni çok şüphelendiriyor herşeyi kemirme yeme huyu var. ikincisi kalsiyum eksikliği midir bilmiyorum hala yatıyor diğer 3 yumurtanın üstünde. üçüncü neden de levent abinin ve yusuf kürşatın dediği gibi dişi boş olduğunu anlayıp kırmışta olabilir.

Hepsi muamma benim için şuan.

#15 Ensar YILMAZ, 8 Nisan 2015
    Son düzenleme: 8 Nisan 2015
  16. Rüstem EROĞLU

Rüstem EROĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    Karanlık yumurtalar doludur. Sarı gözüken, arkasından ışık gelen yumurtalar da boştur. Sağlıkla büyütün inşaallah. [MENTION=10273]Ensar YILMAZ[/MENTION] kardeş sen de yumurtalara bakarsan çıkmaya yakınlar karanlık gözükür, yeni yumurtalar da kırmızı damarlı gözükür. Eğer sarı gözüküyorsa boştur.

Sayfayı Paylaş