Karadeniz Pet

yumurtaları aynı gunde çıkarma

korkmaz256

Meraklı Üye
arkadaşlar benim dedem güvercin besliyor bende muhabbet uretiyorum ve dedem güvercin yavrularını aynı gun çıkarmak için kus ymurtladıkça daha yatmadan alığ tuza gömüyor ve aynı gun çıkıyor bende muhabbetlerre denesek olurmu ? tuz gömezecez kusun altınada sahte yumurta koyacaz birde kaç gün dayanır yumurta

Tuz yumurtaları pişirmesin :D Hiç duymamıştım daha önce ilginç bir teknik.

Arkadaşın demek istediği normalde 2 günde bir yumurtalayan kuşlarımız yavrularıda çıkarınca ilk yavruyla haliyle kardeşleri arasında gün farkı olduğundan son çıkan yavrular yeterli beslenemiyor çoğu zamanda kaybediyoruz.ama aynıda kuluçkaya koyunca yavrular aynı günde çıkıyor yine 18 gün dolduktan sonra hepsi aynı şekilde büyüyor gün farkı irilik farkı olmadan.birkaç sitedede izlemiştim videosunuda ama yumurtaları alıp saaklama işi sonrasında kuşun rahatsız olup olmayacağı belli değil denemek sana kalmış ama saklayacağın yumurtanında ortamı önemli bozulabilir

Arkadaşın demek istediği normalde 2 günde bir yumurtalayan kuşlarımız yavrularıda çıkarınca ilk yavruyla haliyle kardeşleri arasında gün farkı olduğundan son çıkan yavrular yeterli beslenemiyor çoğu zamanda kaybediyoruz.ama aynıda kuluçkaya koyunca yavrular aynı günde çıkıyor yine 18 gün dolduktan sonra hepsi aynı şekilde büyüyor gün farkı irilik farkı olmadan.birkaç sitedede izlemiştim videosunuda ama yumurtaları alıp saaklama işi sonrasında kuşun rahatsız olup olmayacağı belli değil denemek sana kalmış ama saklayacağın yumurtanında ortamı önemli bozulabilir

teşekkür ederim kardeşim anlayan oldu sonun da bende korkuyorum size sormak istedim işte ama denemeye değer yani

Herşeyin doğal olanı makbuldur. Bu tür atraksiyonlara gerek olduğunu düşünmüyorum.

tuza koymayı ilk defa duyuyorum. bende zamanında çok güvercin yetiştirdim, tuza koymaya gerek yok, normal oda sıcaklığında bir yere koyarsın ikincisi geldi mi ilkini de verirsin altına olur biter... muhabbet kuşlarında daha çok yumurta kaydırma yoluyla yapılıyor ustalar biliyor bu konuyu onlar yazarlar... ben henüz üretime geçmediğim için muhabbet kuşunda birşey diyemeyeceğim. ama yumurta almaya başladığımda bende yapmayı düşünüyorum...

Kuşu ürkütüp huylandırmamak ve yumurtaların bozulmayacağı bir ortam sağlanırsa gayet mantıklı olur.

Aynı gün çıkarsa da anne bu sefer besleyemez yavruları. Kursak sütü yetmez. Yanılıyor muyum?
Böyle planlanmış bu yaratıklar??

Geri