petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yumurtaları aynı gunde çıkarma

Konusu 'Üretim İçin Önerileriniz' forumundadır ve korkmaz256 tarafından 3 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. korkmaz256

korkmaz256 New Member

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar benim dedem güvercin besliyor bende muhabbet uretiyorum ve dedem güvercin yavrularını aynı gun çıkarmak için kus ymurtladıkça daha yatmadan alığ tuza gömüyor ve aynı gun çıkıyor bende muhabbetlerre denesek olurmu ? tuz gömezecez kusun altınada sahte yumurta koyacaz birde kaç gün dayanır yumurta

2. Ensar YILMAZ

Beğenileri:
    3
    Tuz yumurtaları pişirmesin :D Hiç duymamıştım daha önce ilginç bir teknik.

3. korkmaz256

korkmaz256 New Member

Beğenileri:
    0
    bilmiyorum dedem yapıyor aynı gınde çıkıyor yavrular ilginç valla

4. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    19
    yok artık 1 günde nasıl gelişiyor :d

5. Kubilay ÇALIKOĞLU

Beğenileri:
    0
    Arkadaşın demek istediği normalde 2 günde bir yumurtalayan kuşlarımız yavrularıda çıkarınca ilk yavruyla haliyle kardeşleri arasında gün farkı olduğundan son çıkan yavrular yeterli beslenemiyor çoğu zamanda kaybediyoruz.ama aynıda kuluçkaya koyunca yavrular aynı günde çıkıyor yine 18 gün dolduktan sonra hepsi aynı şekilde büyüyor gün farkı irilik farkı olmadan.birkaç sitedede izlemiştim videosunuda ama yumurtaları alıp saaklama işi sonrasında kuşun rahatsız olup olmayacağı belli değil denemek sana kalmış ama saklayacağın yumurtanında ortamı önemli bozulabilir

6. korkmaz256

korkmaz256 New Member

Beğenileri:
    0
    teşekkür ederim kardeşim anlayan oldu sonun da bende korkuyorum size sormak istedim işte ama denemeye değer yani

7. Murat AYDEMİR

Murat AYDEMİR New Member

Beğenileri:
    0
    Herşeyin doğal olanı makbuldur. Bu tür atraksiyonlara gerek olduğunu düşünmüyorum.

8. Hakkı ÖCAL

Beğenileri:
    0
    Mantıklı aslında deneme yapilabilir ama risk var

9. Adalet TOSUN

Adalet TOSUN New Member

Beğenileri:
    1
    tuza koymayı ilk defa duyuyorum. bende zamanında çok güvercin yetiştirdim, tuza koymaya gerek yok, normal oda sıcaklığında bir yere koyarsın ikincisi geldi mi ilkini de verirsin altına olur biter... muhabbet kuşlarında daha çok yumurta kaydırma yoluyla yapılıyor ustalar biliyor bu konuyu onlar yazarlar... ben henüz üretime geçmediğim için muhabbet kuşunda birşey diyemeyeceğim. ama yumurta almaya başladığımda bende yapmayı düşünüyorum...

10. Deniz HAN

Deniz HAN New Member

Beğenileri:
    0
    1 gunde gelısmıyor gorky hepsını aynı anda yumurtadan cıkıyor anlamında demıs arkadas

11. Muzaffer SEVİM

Beğenileri:
    0
    Kuşu ürkütüp huylandırmamak ve yumurtaların bozulmayacağı bir ortam sağlanırsa gayet mantıklı olur.

12. zeynep beril

zeynep beril New Member

Beğenileri:
    0
    ilginç gerçekten..ama sonu güzel olabilir..

13. FaRaKaN

FaRaKaN New Member

Beğenileri:
    0
    Aynı gün çıkarsa da anne bu sefer besleyemez yavruları. Kursak sütü yetmez. Yanılıyor muyum?
    Böyle planlanmış bu yaratıklar??

Sayfayı Paylaş