Karadeniz Pet

yumurtaları yuvadan neden atar ?

/kimya/

Paylaşımcı Üye
arkadaşlar ben kuşların dilini çözene kadar çok konu açıcam affınıza sığınarak.. bugün dişi iki yavrusunu yuvadan attı.. yeniden yumurtlamıştı iki tane şimdide onları atmış. yuvaya koydum tekrar attı sebebi nedir acaba ?

zaten ayırmışsın erkegi sanırım bırak dinlensin dişi 1 ay kadar sonra at eşe ama alışkanlık yapıyor bu dişilerde yavru dövme yumurta atma 1 ay sonra tekrar dene sanşını

yuvayı ellediniz mi daha önce ? yavruları atma sebebi erkeğin kızgın olup tekrar çiftleşmesidir buda yuvadaki yavruları ya öldürür ya atar bunu çoğunlukla erkekler yapar.Yumurtaları atmışsa ve sizde elinize allmışsanız zaten o yumurtalardan ümidinizi kesin derim :( fakat dediğim gibi ya erkeği ayıracaksanız eğer durmadan çiftleşmek istiyorsa ya da daha önce yuvasını elleyip yada kafesin yerini falan değiştirip kuşları korkuttuysanız bütün bunlar olabilir

koduktan sonra dişi atıysa demkki yatmak istemiyor yeni kuluçkadan cıkmış kuş sitirestedir ondandır 1-2 kere daha koy yatmassa yuvayı 15-20 gün sok

zaten ayırmışsın erkegi sanırım bırak dinlensin dişi 1 ay kadar sonra at eşe ama alışkanlık yapıyor bu dişilerde yavru dövme yumurta atma 1 ay sonra tekrar dene sanşını

ama zaten ben yumurta yapsın diye uğraşmadım ki ekstra yem falan vermedim yani. yavruların yuvadan çıkmasını bekliyordum yuvalığı almak için ama yavruları atmadan yumurta yaptı. yoksa sürekli yumurtlasın yavru versin diye bir düşüncem yok

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:33 -->-> Daha önceki mesaj 00:30 --

yuvayı ellediniz mi daha önce ? yavruları atma sebebi erkeğin kızgın olup tekrar çiftleşmesidir buda yuvadaki yavruları ya öldürür ya atar bunu çoğunlukla erkekler yapar.Yumurtaları atmışsa ve sizde elinize allmışsanız zaten o yumurtalardan ümidinizi kesin derim :( fakat dediğim gibi ya erkeği ayıracaksanız eğer durmadan çiftleşmek istiyorsa ya da daha önce yuvasını elleyip yada kafesin yerini falan değiştirip kuşları korkuttuysanız bütün bunlar olabilir

hayır yuvayı ellemedim. evet sürekli çiftleşiyorlar ama bunu sadece erkeğin istediğini düşünmüyorum dişinin ayak attığını bile gördüm. bugün yavruları attı yuvadan sanırım onları kafeste de istemiyordu ona kızdı.. yumurtaları tekrar koydum yuvaya ama birini tekrar attı kırmış zaten öbürü duruyor ama sanıyorum ki daha yumurta yapar

koduktan sonra dişi atıysa demkki yatmak istemiyor yeni kuluçkadan cıkmış kuş sitirestedir ondandır 1-2 kere daha koy yatmassa yuvayı 15-20 gün sok

tekrar koydum ama birini yine attı ve kırmış öbürü duruyor tabi sabaha kadar atmazsa.. yuvayı sök demişsiniz ama daha yumurta yapıcak diye düşünüyorum çünkü sürekli çiftleşiyorlar bu rağmen sökiyim mi ?

o zaman sökme belkin digerlerini yumurtladıktan sonra yatar

Geri