petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yumurtalarım Boş Çıktı :(

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Emin YÜKSEL tarafından 22 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Emin YÜKSEL

Emin YÜKSEL New Member

Beğenileri:
    0
    13.günde 4 yumurtada boş çıktı.kuşun ilk kuluçkasıydı kötü oldu en azından 1 tane olsaydı teselli olurdu üzücü bir durum..

Yumurtaları attım boşuna oturmasın diye..
    Yuvalığı kaldırayım mı? Birdahaki kuluçkası ne zaman olabilir.

2. HASAN AYTAR

Hocam aynısı benim başıma geldi kafesi bi güzel temizlidim yuvalığı falan. Sonra yuvalığı kaldırdım kızdılar ertesi gün geri taktım sonra çifleşmeye başladılar 2 gün sonra yumurtladı bugün 4ü çıkardı.

3. Tevfik AKTUNÇ

Emin bey üzüldüm sizin adınıza, fakat bir yandan ise üzülmeyin derim size. Neden derseniz ilk ağız yumurtaları çıkarttıktan sonra diğerlerinde bir sorun olacağını zannetmiyorum. Benim kuşlarım yavruyu yuvadan attıktan 1,5 ay sonra tekrar yumurta vermeye başlamıştı. 1-1,5 ay arası değişiyordu. Kuşların ırkına görede değişiyor yumurtlama dönemleri. Örn; Jumbo ırkı çok zor yavru verir. Eğer yerli veya çekoslavak ise boyuna yavru alabilirsiniz.

4. Emin YÜKSEL

Emin YÜKSEL New Member

Beğenileri:
    0
    erkek çekoslovak dişi yerli...kuşlar tekrar çiftleşmeye başladı bakalım hayırlısı

5. Sinan ÇELİK

Hayırlısı olsun bir dahaki kuluçkada inşallah

6. Aytekin DOĞAN

Aytekin DOĞAN Active Member

Beğenileri:
    0
    ilki acemilik böyle olması gayet normal.

Sayfayı Paylaş