Karadeniz Pet

Yumurtalarım geldi :) herkese teşekkürler...

ertugrul61ts

Yeni Üye
Bu akşam eve geldim ki yumurta var ve pamuk hanım yatıor :) arkadaşlar şöyle bir problem var, daha önceleri yuvalığa koyduğum tüm talaşları pamuk hanım dışarı attığı için yuvada talaş yok ve yaptığı yumurtalar kenara gidio ve üstüne yatamıo... Biraz talaş koysam ve ortaaya çeksem küsermi acaba? Bu şekilde çıkaramaz onları, ne önerirsiniz? Dahası bu süreçte yapmam gerekenler hakkında da yardımlarınıza ihtiyacım var?

Sent from my iPad using Tapatalk

Hiç ellememenizi öneririm. İlk kuluçka eğitim gibidir onlar için :) Yavru çıkmazsa da canınızı sıkmayın. İlki geldiyse devamı da gelir sabır :)

Tamamdır :) geceleri erkekte girip yanında yatıor ama dişi şöle iki gudukla çekse onları altlarına keşki :( bu kuluçkadan bişi beklememek lazım öle mi? ne kadar zaman yavru çıkmazsa bu kuluçkaya son vermeli... Bir de buna son verdikten sonra yuvalığı kafesten sökmek gerekiyor mu? Sökülecekse ne kadar zaman sökmek lazım?

Yuvaligi cekip dinlendiren var cekmeyip kuluckaya devam ettiren de var keyfine kalmis bence istersen dinlendirirsin istersen dinlendirmezsin ayrica yumurtalarin bir arada kalmasi ici oyuk yuvaliklar tercih etmenizi oneririm

Evet, ben de şimdilerde görüorum, sadece onlar deil ben de tecrübesiz :( bu kuluçkanın ardından o türlerden alasım var da acaba soğurlar mı değişince die de düşünüom ?

Benim kuslar yumurtlamisti plastik folluk koydum sorun olmadi belki de bu da benim sansimdi

Hmmmm... Bu yuvanın içine mi o plastikten alıp koyucam, yoksa o bir bütün mü oluyo?

Hmmm anladımmmm, napsam yahuuu? Bu ilkinde yumurta alma şansım var mı? Sanırım düşük ihtimal, o vakit değişsem mi?