petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yumurtalarım geldi :) herkese teşekkürler...

Konusu 'Üreticiler Platformu' forumundadır ve ertugrul61ts tarafından 17 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. ertugrul61ts

ertugrul61ts New Member

Beğenileri:
    0
    Bu akşam eve geldim ki yumurta var ve pamuk hanım yatıor :) arkadaşlar şöyle bir problem var, daha önceleri yuvalığa koyduğum tüm talaşları pamuk hanım dışarı attığı için yuvada talaş yok ve yaptığı yumurtalar kenara gidio ve üstüne yatamıo... Biraz talaş koysam ve ortaaya çeksem küsermi acaba? Bu şekilde çıkaramaz onları, ne önerirsiniz? Dahası bu süreçte yapmam gerekenler hakkında da yardımlarınıza ihtiyacım var?

Sent from my iPad using Tapatalk

2. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    Hiç ellememenizi öneririm. İlk kuluçka eğitim gibidir onlar için :) Yavru çıkmazsa da canınızı sıkmayın. İlki geldiyse devamı da gelir sabır :)

3. ertugrul61ts

ertugrul61ts New Member

Beğenileri:
    0
    Tamamdır :) geceleri erkekte girip yanında yatıor ama dişi şöle iki gudukla çekse onları altlarına keşki :( bu kuluçkadan bişi beklememek lazım öle mi? ne kadar zaman yavru çıkmazsa bu kuluçkaya son vermeli... Bir de buna son verdikten sonra yuvalığı kafesten sökmek gerekiyor mu? Sökülecekse ne kadar zaman sökmek lazım?

4. Yusuf TATLI

Yusuf TATLI New Member

Beğenileri:
    0
    Yuvaligi cekip dinlendiren var cekmeyip kuluckaya devam ettiren de var keyfine kalmis bence istersen dinlendirirsin istersen dinlendirmezsin ayrica yumurtalarin bir arada kalmasi ici oyuk yuvaliklar tercih etmenizi oneririm

5. ertugrul61ts

ertugrul61ts New Member

Beğenileri:
    0
    Evet, ben de şimdilerde görüorum, sadece onlar deil ben de tecrübesiz :( bu kuluçkanın ardından o türlerden alasım var da acaba soğurlar mı değişince die de düşünüom ?

6. Yusuf TATLI

Yusuf TATLI New Member

Beğenileri:
    0
    Benim kuslar yumurtlamisti plastik folluk koydum sorun olmadi belki de bu da benim sansimdi

7. ertugrul61ts

ertugrul61ts New Member

Beğenileri:
    0
    Hmmmm... Bu yuvanın içine mi o plastikten alıp koyucam, yoksa o bir bütün mü oluyo?

8. Yusuf TATLI

Yusuf TATLI New Member

Beğenileri:
    0
    Her turlusu var

9. ertugrul61ts

ertugrul61ts New Member

Beğenileri:
    0
    Hmmm anladımmmm, napsam yahuuu? Bu ilkinde yumurta alma şansım var mı? Sanırım düşük ihtimal, o vakit değişsem mi?

10. Yusuf TATLI

Yusuf TATLI New Member

Beğenileri:
    0
    Kalsin simdilik yumurtlayacaksa sonraki kuluckaya

11. ertugrul61ts

ertugrul61ts New Member

Beğenileri:
    0

Sayfayı Paylaş