petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yumurtaların boyutları normalmi?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve basabas tarafından 30 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. basabas

basabas Guest

15.11.2013 tarihinde ilk yumurta geldi.Tahmininizce kac gune cıkar yavrular.dişi süreklı kuluckada.Birde yapmam gerekenleri yazarsanız çok memnun olurum.Teşekkürler. :)

2. İsmail YILDIRIM

Beğenileri:
    0
    Yumurtaların boyutu bence gayet normal. Eğer yumurtalar doluysa ilk yavru 18.günde gelir. Sonrada 2 gün arayla diğer yavrular çıkar. Bu arada fazla rahatsız etme yemini suyunu mamasını ver gerisini onlara bırak.

#2 İsmail YILDIRIM, 30 Kasım 2013
    Son düzenleme: 30 Kasım 2013
  3. basabas

basabas Guest

15.11.2013 tarihinde ilk yumurta geldi .yani 03.12.2013 tarihinden itibaren heran çıkabilir o zaman teşekkurler.bundan oncekı 6 yumurta perttı. kafesın yeri guzel sade yem +su için rahatsız ediliyor.yavrular çıktıktan sonra .mama+vitamin takviyesi yapıcam.

yavrular çıktıktan sonra ayrı birşey yapmama gerek varmı?

4. Tuan MAKSEL

5. mehmet berke

6. basabas

basabas Guest

bana çok ufak geliyor onun için sordum.

7. Mehmet KILINÇ

Beğenileri:
    0
    Normal boyutlar. Bugün yarın çıkar muhtemelen.

8. Emre TAVLAN

Emre TAVLAN Active Member

Beğenileri:
    9
    16-21 gun arasi cikar

9. basabas

basabas Guest

arkadaşlar malesef resim kayamıyorum . 6 yumurtadan 2 tane yarı kabugundan çıkmıs.1 tanesıde kabuktan cıkmıs fakat erkegın. son 2 gun kala dişiyi yuvadan süreklı cıkarması gerekcesıyle .yavru alamadım...yumurtalaın altında kuş kumu vardı. hamster talaşına çeviricem. :S bu seferde olmadı

Sayfayı Paylaş