Karadeniz Pet

Yumurtaların boyutu normal mi?

hacerr46

Yeni Üye
Dişi kuşum ilk yumurtasını kırdı. ikinci yumurtayı bir gün ara ile yumurtladı. 3.yumurtayı ise iki gün ara ile yumurtladı. Yumurtalardan biri daha iri gibi. Ve sürekli üzerine oturuyor. Boyutu normal mi? Ve yumurtalar boş olabilir mi?

Ekli dosyalar

• WP_20160811_12_38_58_Pro.jpg
    WP_20160811_12_38_58_Pro.jpg
    695.6 KB · Görüntüleme: 70
  • WP_20160811_12_38_56_Pro.jpg
    WP_20160811_12_38_56_Pro.jpg
    645.6 KB · Görüntüleme: 65
Anormallik yok boş olmadığını öğrenmek için ışık tutarak öğrenebilirsiniz

Devamı gelecektir fazla rahatsız etmeyin. Yumurta üzerine yatmaya başladıktan beş gün sonra küçük el feneriyle kontrol edin, damarlanma varsa yumurtalar doludur.

Benim çift de yakında yumurtlayacak inşallah. Allah isteyen bütün muhabbet kuşu sevenlere nasip etsin en kısa zamanda. Çok güzel bir duygu.

Iki gun uc gun arayla yumurtlar ikinci ucuncu yumurtadan sonra yatmaya baslar 6 gun sonra kontrol edebilirsiniz damarlanma varsa doludur yumurtalari numaralandirin karistirip yanlislikla atabilirsiniz dikkatli olun

Yavrularin çıkmış olduğu günü ve resimlerini de görürüz inşallah.

Iki gun uc gun arayla yumurtlar ikinci ucuncu yumurtadan sonra yatmaya baslar 6 gun sonra kontrol edebilirsiniz damarlanma varsa doludur yumurtalari numaralandirin karistirip yanlislikla atabilirsiniz dikkatli olun
Teşekkür ederim fakat şuan hangi yumurtanın önce ve sonra olduğunu bilemiyorum. Maalesef

Dişi kuşum ilk yumurtasını kırdı. ikinci yumurtayı bir gün ara ile yumurtladı. 3.yumurtayı ise iki gün ara ile yumurtladı. Yumurtalardan biri daha iri gibi. Ve sürekli üzerine oturuyor. Boyutu normal mi? Ve yumurtalar boş olabilir mi?
Sorularınızla ilgili bir bilgim yok ama kuşları çok beğendim yerli kuş mu bunlar?

Numaralandırma demişsiniz.. Nasıl numaralandırılabiliyor?

Sorularınızla ilgili bir bilgim yok ama kuşları çok beğendim yerli kuş mu bunlar?
Cinsleri konusunda yeterince bilgim yok maalesef. Fakat erkek olan yavruykende iri şekildeydi. Şimdide maşallahı var. Dişiyi bir ay önce aldım. Pek bilgim yok fakat ev üretimi.

Cinsleri konusunda yeterince bilgim yok maalesef. Fakat erkek olan yavruykende iri şekildeydi. Şimdide maşallahı var. Dişiyi bir ay önce aldım. Pek bilgim yok fakat ev üretimi.
Renkleri çok güzelmiş Maasallah :) Yeşilimsi bir renk gördüm değişik ve çok hoş görünüyor hem de ikisinde de aynı rengin olması ilgimi çekti, çok hoş bi çift olmuş gerçekten :):) Hayırlı üretimler..

Renkleri çok güzelmiş Maasallah :) Yeşilimsi bir renk gördüm değişik ve çok hoş görünüyor hem de ikisinde de aynı rengin olması ilgimi çekti, çok hoş bi çift olmuş gerçekten :):) Hayırlı üretimler..
Çok teşekkür ederim :) Allah herkese nasip etsin inşallah. Evet erkekte kuyruk kısımlarında koyu yeşil ve lacivert renkleri var. Yavruları merak ediyorum

Numaralandırma demişsiniz.. Nasıl numaralandırılabiliyor?
yumurtalar çıktıkca üst lerine numara vereceksin 1 den başlayarak ve bir kağıta da not alacaksın kaç numara hangi tarihte çıktı. ona göre hangi yumurta dolu hangisi boş 1 hafta doldukça kontrol edeceksin ve misal 1. den yavru çıktı 2-3 çıkmadan 4 çıktı o zaman çok büyük iht 2-3 numara dölsüz oluyor kontrol edip ayıra biliyorsunuz. yumurta kontrool ve numara işlemlerinde eldiven takmanızı tavsiye ederim kokunuz sinmesin dişi kontrol edebiliyor rahatsız olur